×
دوشنبه، ۲۷ خرداد ۱۳۹۸
۶ ۱۳۹۸/۱/۲۷ ۱۴:۴۵

تلاش برای افزایش حداقلی هزینه «فجر جهانی»/ دلمان با سیل‌زدگان است

به گزارش ستاره ها به نقل از خبرگزاری مهر، نشست خبری سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر صبح امروز سه‌شنبه ۲۷ فروردین ماه با حضور سیدرضا میرکریمی دبیر و کیوان کثیریان مدیر روابط عمومی این رویداد در پردیس سینمایی چارسو برگزار شد.در ابتدای این نشست میرکریمی ضمن خوشامدگویی به اصحاب رسانه به ارائه توضیحاتی درباره روند برگزاری این جشنواره پرداخت‌.

میرکریمی دبیر این رویداد سینمایی گفت: باید خوشحالی خودم را از تقارن برگزاری جشنواره با عید باشکوه مسلمانان نیمه شعبان عنوان کنم. همچنان می‌خواهم با هموطنان عزیزی که در سیل آسیب دیدند ابراز همدردی کنم. دل همه ما پیش آنهاست به همین دلیل جشنواره امسال با تفاهم‌نامه‌ای که با هلال‌احمر منعقد شده هم به‌عنوان سفیر مهربانی انتخاب شده تا در سال‌های بعدی فیلم‌هایی با این مضامین اکران کند، هم نماینده هلال احمر در مجامع بین‌المللی باشد.

در کنار این مسأله همه عوائد حاصل از بلیت فروشی و محصولات فرهنگی به سیل‌زده‌ها اختصاص پیدا می‌کند.وی افزود: من نمی‌توانم از لفظ بلایای طبیعی استفاده کنم چرا که باران نعمت‌هایی هم دارد، بخش مهم آن هم این است که کشور تشنه ما از این آب سیراب شده است. به خاطر همزمانی با عید فرخنده نیمه شعبان فعالیتی مناسب خواهیم داشت.

امسال با کمک شهرداری تهران و شهرداری مناطق دیگر سعی خواهیم کرد برنامه‌هایی با نام گذر سینما داشته باشیم.رونق جشنواره گذشته مسئولیتمان را افزایش دادمیرکریمی ادامه داد: سال گذشته جشنواره پررونق و پر خبری داشتیم که مسئولیت ما را افزایش داد تا در این سال با خودمان رقابت کنیم و این همتی را در تیم اجرایی جشنواره فراهم کرد و یک سال تلاش جدی کردند به طوری که الان چهار سال است که دبیرخانه ثابت داریم و فیلم‌ها و مسائل دیگر را رصد می‌کند.

وی تأکید کرد: البته سال سختی داشتیم که بخشی از مشکلات خارج از تصمیم‌گیری‌های ما بود. مثل تحریم که بسیاری از مناسبات فرهنگی را تحت تأثیر قرار داد. این تحریم‌های ظالمانه بر همه حوزه‌ها تأثیر می‌گذارد. ما حتی برای خرید بلیت برای مهمانان و … با مشکلاتی مواجه بودیم که نظیر آن را قبلاً تجربه نکرده بودیم.

این علاوه‌بر مشکلات دیگری است که برخی باعث نیامدن مهمانان می‌شد. این شرایط کار را سخت کرده بود.تلاش برای افزایش حداقلی هزینه‌هادبیر جشنواره جهانی فیلم فجر افزود: امسال بر خلاف اینکه در تأمین اعتبارات وزارت ارشاد به‌عنوان متولی اصلی دچار مشکلاتی بود، بخشی از اعتبارات را از راه‌های مختلف دیگر تأمین کردیم.

خوشبختانه آقای انتظامی با برگزاری جشنواره هم موافق است. ما به غیر از ۵ میلیاردی که از سوی ارشاد به ما داده شده، مجبور شدیم سراغ اعتبارات دیگر هم برویم. سال گذشته جشنواره با هشت میلیارد و دویست میلیون تومان برگزار شد ولی بر خلاف جهش قیمت دلار تلاش کردیم بودجه ما رشد چشمگیری نداشته باشد.میرکریمی: جشنواره ما جشنواره انتقال تجربه است و ما می‌خواهیم سابقه علمی داشته باشیم، نه فرش قرمزی.

از همین رو در پردیس چارسو، سینما فلسطین و چند دانشگاه برنامه‌های علمی خواهیم داشت میرکریمی گفت: تصور ما این است که بیشتر از ده درصد افزایش هزینه نداشته باشیم. البته مجبور شدیم بخشی از فعالیت‌هایمان را کم کنیم. از این جهت از ارشاد و شهرداری تهران که این جشنواره را به عنوان رویداد مهم شهری مورد عنایت قرار داده‌اند تشکر می‌کنیم.

......


کد خبر : 283970  |  ستاره ها