×
دوشنبه، ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸
۳ ۱۳۹۸/۱/۲۹ ۱۶:۵۰

مخالفت مجلس با افزایش قیمت حاملهای انرژی/برگزاری رژه روز ارتش

به گزارش خبرگزاری شبستان، «معامله قرن» در توهم اجرا، مخالفت مجلس با افزایش قیمت حاملهای انرژی، برگزاری رزمایش مشترک نظامی ایران و عمان، رونمایی از دستاوردهای جدید نیروی زمینی، افتتاح جاده معمولان به خرم آباد از جمله گزیده اخبار سیاسی شبستان در پنجشنبه ۲۹ فروردین ماه است که می‌توانید مشروح آن را در لینک‌های زیر بخوانید.
«معامله قرن» در توهم اجرا/طرحی که کوشنر برایش جان می دهدطرح «معامله قرن» قرار است که بهار امسال اجرایی شود اما به نظر می رسد که این طرح امکان اجرایی شدن نداشته باشد. بنابراین گزارش، «معامله قرن» اصطلاحی سیاسی است و به طرحی گفته می‌شود که از سوی دولت ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در راستای روند صلح بین دولت فلسطین و دولت اسرائیل مطرح شده است.
در این طرح اسرائیل، در ازای دریافت امتیازهایی فراتر از تعهدات قبلی سازمان آزادی‌بخش فلسطین و قطعنامه‌های شورای امنیت، و الحاق بخش‌هایی از مناطق اشغال‌شده به خاک خود، با تشکیل دولت مستقل فلسطینی موافقت می‌کند. جزئیات طرح معامله قرن، نشان می‌دهد که بخش قدیمی قدس تحت حاکمیت اسرائیل باقی خواهد ماند.
طبق بخشی از گزارش هاآرتص، ترامپ در طرح خود پیشنهادهایی برای عقب نشینی اسرائیل از شهرک‌های موجود یا تخلیه شهرک‌هایی که پرت و جدا خوانده می‌شود هم ندارد و خبری از عقب نشینی از مجتمع‌های بزرگ مسکونی نظیر آرئیل و جنوب نابلس و شهرک‌های غوش عتصیون در نزدیکی بیت لحم و شهرک‌های معالیه ادومیم هم نیست.
 «واشنگتن پست» زمان اجرایی شدن این طرح را بهار امسال اعلام کرده و نوشته که «مقام‌ها جزئیات این طرح را محرمانه نگاه داشته‌اند اما اظهارات کوشنر و سایر مقام‌های آمریکایی نشان می‌دهد این طرح با تشکیل کشور فلسطین که فرضیه مقدم تلاش‌های صلح بوده فاصله دارد. هدف از این طرح، نشان دادن رد دیپلماسی ترامپ بر یک درگیری به جای مانده از ۱۹۴۸ است و احتمالاً به شدت روی نگرانی‌های امنیتی اسرائیل متمرکز است.
.» رزمایش مشترک نظامی ایران و عمان برگزار شد زمایش مشترک امداد و نجات دریایی جمهوری اسلامی ایران و سلطنت عمان با مشارکت یگان‌هایی از نیروهای دریایی.....

کد خبر : 298798  |  شبستان