×
سه‌شنبه، ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
۲ ۱۳۹۸/۲/۲۵ ۲۲:۴۳

۲۲ هزار نفر از فارس در مسابقات قرآن شرکت کردند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از شیراز، «حجت الاسلام عبدالخالق بهرامی نسب» امشب (چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت) در آیین تجلیل از برگزیدگان بیست و ششمین مسابقات قرآن کریم دارالقرآن مرکزی سپاه فجر استان فارس و اختتامیه قرآن آموزی بیش از ۶۰۰ قرآن پژوه دارالقرآن معاونت تعلیم و تربیت سپاه احمد بن موسی (ع) با اشاره خطبه های از نهج البلاغه در مورد قرآن گفت: برای رسیدن به سر منزل در جامعه امروز نباید دست قرآن و اهل بیت (ع) را رها نکنیم.
 مسئول تعلیم و تربیت سپاه فجر فارس افزود: این بیست و ششمین جشنواره قرآن در شیراز سومین حرم اهل بیت (ع) باید در شیراز چراغ شد و به تعبیر مقام معظم رهبری شیراز قله است و ما باید این قله را حفظ کنیم و رتبه نخست در این مسابقات این را ثابت کرد. وی بیان کرد: شیراز با ۱۲ هزار نفر شرکت کننده در بخش کتبی و ۱۰ هزار نفر در بخش آوایی مسابقات رتبه نخست کشوری را ۱۱ رشته به دست آورد یعنی جمعا 22 هزار نفر در مسابقات شرکت کردند و استان خراسان با ۲ هزار نفر رتبه دوم را به دست آورد.
 بهرامی نسب از برگزاری مسابقات پویش قرآنی در استان خبر داد و گفت: محافل قرآنی در حال اجراست و جشنواره قرآنی یک کار نوآورانه است، ترنم دانشجویی در دانشگاه ها و برنامه های دیگری در حلقه های صالحین انجام می شود. وی رسالت بسیجیان را بیانیه گام دوم خواند و افزود: بسیج طرحی به نام «جوانان گام دوم انقلاب» با اشرافیت امام جمعه شیراز به صورت جزئیات تدوین شده است، گام دوم ۶ هزار کلمه دارد و ۵۰ بار به جوانان پرداخته است، به زودی این طرح به جوانان ابلاغ می شود.
. مسئول تعلیم و تربیت سپاه فجر فارس با بیان اینکه خودسازی سبب رسیدن به جامعه پردازی و تمدن سازی می رسد، تاکید کرد: خودسازی در پرتو قرآن و اهل بیت (ع) به دست می آید. ..

کد خبر : 471882  |  شبستان