×
سه‌شنبه، ۱ مرداد ۱۳۹۸
۶ ۱۳۹۸/۲/۲۵ ۲۲:۴۳

تسلط نیروهای دولت وفاق لیبی بر بیشتر قسمت‌های فرودگاه طرابلس

- اخبار بین الملل - به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رسانه‌های لیبیایی، نیروهای عملیات آتشفشان خشم وابسته به دولت وفاق ملی که توسط سازمان ملل به‌رسمیت شناخته شده است امروز چهارشنبه از دو محور به فرودگاه بین المللی طرابلس پایگاه نیروهای خلیفه حفتر ژنرال بازنشسته ارتش لیبی یورش برد.

عبدالرحمن الشکری فرمانده میدانی وابسته به دولت وفاق ملی گفت: نیروهای ما بعد از حملات توپخانه‌ای، راکتی و هوایی به مواضع نیروهای حفتر بر بیشتر قسمت‌های فرودگاه تسلط پیدا کرده‌اند. وی افزود: بعد از کامل شدن سیطره بر فرودگاه بین المللی طرابلس نیروهای دولت وفاق ملی خواهند توانست راه امدادرسانی به نیروهای حفتر از شهر غریان در جنوب غرب لیبی را مسدود کنند.

درگیری‌ها بین نیروهای حفتر و نیروهای دولت وفاق لیبی ازسرگرفته شدنشست شورای امنیت درباره لیبی؛ درخواست برای برقراری آتش‌بساین فرمانده میدانی گفت که نیروهای دولت وفاق همزمان با درگیری‌ها در جاده فرودگاه طرابلس موفق به پیشروی در منطقه "الطویشه" در جنوب غرب طرابلس شده و مقادیری سلاح و چندین خودروی جنگی از نیروهای حفتر به غنیمت گرفتند.

ژنرال خلیفه حفتر که سمت فرماندهی ارتش ملی لیبی را دارد، شرق لیبی را در کنترل خود دارد و غرب لیبی از جمله شهر طرابلس پایتخت این کشور در کنترل دولت وفاق لیبی است که توسط سازمان ملل به‌رسمیت شناخته شده است.چندی پیش  حفتر که از سوی برخی از کشورها از جمله مصر و امارات  حمایت می‌شود، برای تصرف شهر طرابلس نیروهای خود را به‌سمت غرب لیبی گسیل داشت تا به‌زعم خود آنجا را از "عناصر تروریست" پاکسازی کنند.

. حملات حفتر به طرابلس اندکی قبل از آغاز کنفرانس ملی فراگیر که قرار بود با نظارت سازمان ملل در شهر "غدامس" برگزار شود آغاز شد.در مقابل، نیروهای شورای ریاست جمهوری لیبی نیز به مقابله با آنها در اطراف شهر طرابلس پرداختند که تنش‌ها در این مناطق همچنان ادامه دارد.انتهای پیام/..


کد خبر : 471888  |  تسنیم

پربیننده ترین خبرها

آخرین عکسهای خبری