×
سه‌شنبه، ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
۲ ۱۳۹۸/۲/۲۵ ۲۲:۴۴

پایان خسرو؛ شماره 2 در ایستگاه آخر

آی اسپورت - با تایید رسمی باشگاه استقلال و شخص خسرو حیدری، این بازیکن کهنه‌کار در بازی فردای استقلال و سپیدرود از میادین رسمی خداحافظی خواهد کرد. خسرو حیدری 17 فصل تمام در سطح اول فوتبال ایران به میدان رفته و سابقه حضور در بیش از 370 بازی لیگ برتری را داشته است. این مدافع راست باتجربه در دو فصل اخیر جایگاه ثابتی در ترکیب استقلال نداشت و بخش بزرگی از فصل جاری را روی نیمکت این تیم پشت سرگذاشته و حال در شرایطی که به روزهای پایانی قرارداد خود با استقلال نزدیک شده تصمیم گرفته از میادین رسمی خداحافظی کند.
به همین بهانه نگاهی داشته‌ایم به سوابق فوتبال این بازیکن.شروع از آکادمی استقلال، درخشش با پیکان و پاسخسرو حیدری یکی از خروجی‌های آکادمی استقلال بود که در 19 سالگی به عضویت ابومسلم لیگ برتری درآمد و دو فصل با پیراهن این تیم در لیگ برتر به میدان رفت. پس از دو فصل حضور در ابومسلم، خسرو حیدری به عضویت پیکان در لیگ برتر درآمد و در 21 سالگی در ترکیب اصلی این تیم به میدان رفت.
به رغم سقوط پیکان به دسته پایین‌تر، حیدری با پیشنهاد پاس مواجه شد و 3 فصل با پیراهن این تیم در تهران و همدان به میدان رفت. خسرو در پاس روزهای خوبی را پشت سرگذاشت و با درخشش با پیراهن پاس به تیم ملی امید و تیم ملی بزرگسالان نیز رسید. حیدری 13 بار با پیراهن ابومسلم، 29 بار با پیراهن پیکان و 78 با پیراهن پاس در لیگ برتر به میدان رفت و تا پیش از 25 سالگی، 120 بازی لیگ برتری را تجربه کرده باشد.
انتقال به استقلال، قهرمانی لیگ و حضور در سپاهانحیدری در تابستان 87 در حالی که پیشنهاداتی از سایر تیم‌های لیگ برتری همچون پرسپولیس نیز داشت به عضویت استقلال درآمد و پیراهن شماره 27 را بر تن کرد. در نخستین فصل حضور در استقلال، حیدری در 33 بازی از 34 بازی لیگ برتر برای استقلال در به میدان رفت و با این تیم قهرمان لیگ برتر شد.
خسرو در فصل 88-89 نیز عضو استقلال بود و در پایان فصل همراه با این تیم در لیگ برتر به مقام سومی رسید. دوره نخست حضور حیدری در استقلال با 80 بازی (در تمام رقابت‌ها) و یک گل زده به پایان رسید. در این مدت حیدری به ترکیب اصلی تیم ملی نیز رسید و در مقدماتی جام جهانی 2010 یکی از بازیکنان حاضر در ترکیب تیم ملی بود.
. خسرو در تابستان سال 89 به عضویت سپاهان درآمد تا بار دیگر زیر نظر امیر.....

کد خبر : 471900  |  آی اسپورت