×
سه‌شنبه، ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
۲ ۱۳۹۸/۲/۲۵ ۲۲:۴۴

عصیان مجیدی؛ به دنبال آدرس صحیح مقصران

آی اسپورت - استقلال با کسب تساوی مقابل صنعت‌نفت آبادان شانس رسیدن به قهرمانی در لیگ را از دست داد. اشتباهی که به گواه اغلب کارشناسان فوتبال گل صحیح استقلال و سه امتیاز بازی با آبادان را از این تیم گرفت باعث شده تا پرسپولیس برای قهرمانی در لیگ تنها به یک تساوی در روز آخر نیاز داشته باشد در حالی که اگر گل استقلال مردود نمی‌شد و این تیم می‌توانست تا پایان بازی از این گل محافظت کند و کار قرمزها در روز آخر سخت‌تر می‌شد.
هر چند که با توجه به تساوی پرسپولیس مقابل ماشین‌سازی در آزادی و بازی نسبتا آسان در جم، کار پرسپولیس برای قهرمان شدن راحت‌تر به نظر می‌رسد اما استقلال هم مثل سپاهان می‌توانست امیدوار بماند.فوتبال ناپاک یا فوتبال کثیف؟ مساله این استمجیدی که اولین تجربه سرمربیگری خود را پشت سر می‌گذارد در پایان بازی از فوتبال کثیف گفت و سپس در فردای بازی معاونان و وزرای دولت را حامی پرسپولیس معرفی کرد.
هر چند بعدا او اعلام کرد که منظورش به وزیر ورزش نبوده اما گفته‌های شکایت‌آمیزش موجی از دیالوگ‌ بین هواداران و پیشکسوتان سرخابی ایجاد کرد. همه می‌دانند فرهاد مجیدی چقدر استقلالی است و استقلال را دوست دارد. حتی پس از اینکه تیمش در بازی با الدحیل گل زد مثل یک بازیکن شادی کرد. شادی که کمتر از یکی دو دقیقه با گل الدحیلی‌ها به غم تبدیل شد.
یا در همین بازی آخر مقابل استقلال خوزستان، او مثل بازیکنی که خودش گل را زده با تیم داوری درگیر شد. اینکه مجیدی بین فوتبال ناپاک و فوتبال کثیف هم فرق می‌گذارد نشان می‌دهد که او چقدر عصبانی است. هر چند او جمله رسول کربکندی، سرمربی سابق ذوب‌آهن در یک کنفرانس مطبوعاتی تکرار کرد که با لهجه اصفهانی اعلام می‌کرد فوتبال ایران کثیف است و جمله کثیف است را چند بار تکرار می‌کرد!سیاستمداران رنگی در ایران قابل تحمل نیستند؟حمایت سیاستمداران از تیم‌های فوتبال در دنیا اتفاقی معمول است و کمتر سیاستمداری به خاطر حمایت از باشگاهی خاص مورد شماتت رقبا قرار می‌گیرد.
. این اتفاق شاید درباره گزارشگران تلویزیونی فوتبال درجهان صدق نکند اما مطمئنا سیاستمداران در ایران هم اگر رنگشان را اعلام کنند، دچار دردسر می‌شوند. بگذارید چند مثال بزنیم؛ چند سال قبل ماریانو راخوی.....

کد خبر : 471901  |  آی اسپورت