×
سه‌شنبه، ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
۲ ۱۳۹۸/۲/۲۵ ۲۲:۴۵

لپتاپ های HP OMEN 15 و 17 معرفی شدند

اچ پی شب گذشته طی یک رویدا کوچک، چند عضو جدید را به خانواده محصولات گیمینگ خود اضافه کرد. لپ‌تاپ گیمینگ بالارده HP Omen X 2S محصولی بود که با دارا بودن نمایشگر ثانویه عملا تمام توجهات را به سمت خود جلب کرد. اچ پی اما چند محصول دیگر را نیز در چنته داشت، لپ‌تاپ‌هایی نظیر Omen 15 و Omen 17 از دیگر محصولات این شرکت بودند که شب گذشته در معرض دید خبرنگاران قرار گرفتند و در ادامه با این دو لپتاپ آشنا خواهیم شد.
محصولات سری Omen شرکت HP همواره به عنوان محصولات گیمینگ و قدرتمند بالارده این شرکت محسوب می‌شوند. این شرکت آمریکایی شب گذشته اما با رونمایی HP OMEN X 2S عملا دیگر لپ‌تاپ‌های گیمینگ خود را تحت شعاع قرار داد و عملا کاری کرد که دیگر محصولات کمتر دیده شوند.Omen X 2S در حقیقت سطح جدیدی از بالارده را برای خط تولید لپتاپ های Omen تعریف کرده است.
با این حال سایر محصولات این خانواده که شب گذشته رونمایی شدند همچنان در رده محصولات خوش ساخت و قدرتمند بازار قرار می‌گیرند. برای شروع با Omen 17 و Omen 15 ادامه می‌دهیم.این دو لپ‌تاپ درست مانند برادر فوق پرچمدار خود به پردازنده نسل نهمی سری H اینتل یعنی همان پردازنده‌ای که در HP Omen X 2S مورد استفاده قرار گرفته، تجهیز شده‌اند.
این پردازنده را گرافیک‎‌های قدرتمند انویدیا همراهی می‌کنند که در بالاترین مدل گرافیک RTX 2080 Max-Q قابل سفارش است.اچ پی در سیستم خنک کننده نسخه 15 اینچی از فن‌های 12 ولتی سه جهتی استفاده کرده که بنابر گفته این شرکت تا 66 درصد عمر مفید پردازنده و لپتاپ و تا 6 درصد جریان هوا در داخل دستگاه را افزایش می‌دهند.
اچ پی برای رسیدن به این میزان خنک کنندگی چیزی در حدود 7 درصد اندازه فن‌ها را بزرگتر کرده تا نگرانی از بابت افت پردازنده در دمای بالا ایجاد نشود.برادر بزرگتر یعنی OMEN 17 نیز با توجه به افزایش 2 درصدی سایز فن‌ها، جریان هوا را تا 11 درصد در مقایسه با نسل قبل افزایش داده و در نهایت عمر مفید دستگاه و پردازنده را تا 46 درصد بهبود بخشیده است.
.زبان طراحی این دو لپ‌تاپ به خصوص در بخش نمایشگر بسیار شبیه به لپتاپ فوق پرچمدار HP OMEN x 2S است. بدین معنی که حاشیه‌های نمایشگر در بالا و طرفین نمایشگر اندک و در بخش پایینی بیشتر است. این دو لپتاپ با پنل‌های FHD و فرکانس 240 و 144 و 60 هرتزی و با پنل 4K و فرکانس 60 هرتز در دسترس.....

کد خبر : 471903  |  وین فون