×
دوشنبه، ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸
۲ ۱۳۹۸/۲/۲۵ ۲۲:۴۷

14دلیل که سلامت قلب را تهدید می کند

به گزارش صبحانه، قلب اندامی ماهیچه ایست که وظیفه مهم پمپاژ خون در سراسر بدن را بر عهده دارد. انسان برای یک زندگی باکیفیت به قلبی سالم نیاز دارد، اما عوامل مختلفی می‌توانند بر سلامت این اندام کلیدی اثرگذار باشند. فشارخون بالا، کلسترول بالا و سیگار کشیدن از مقصران اصلی در پس ابتلا به بیماری قلبی هستند.
اما عوامل خطرآفرین غیرمنتظره دیگری نیز وجود دارند که می‌توانند سلامت قلب را در معرض تهدید قرار دهند.تنها هستیدپژوهشگران در دانشگاه یورک طی یک مطالعه دریافتند، خطر ابتلا به بیماری قلبی و سکته مغزی در افرادی که روابط اجتماعی کمی داشته یا احساس تنهایی می‌کردند، در مقایسه با افرادی که این‌گونه نبودند به ترتیب ۲۹ درصد و ۳۲ درصد بیشتر بود.
مطالعه‌ای دیگر که توسط دانشگاه آکسفورد و طی یک بازه زمانی هشت‌ساله انجام شد و به بررسی شرایط ۷۰۰ هزار زن پرداخت نیز نشان داد، افرادی که تنها زندگی نمی‌کردند، در مقایسه با آن‌هایی که تنها زندگی می‌کردند، ۲۸ درصد احتمال کمتری داشت مرگ ناشی از بیماری قلبی ایسکمیک را تجربه کنند.تنهایی یا استرس تنها ماندن می‌تواند موجب التهاب در بدن شده و شرایطی را شکل دهد که به بیماری قلبی یا افسردگی، یک عامل خطرآفرین اصلی برای بیماری قلبی، منجر شود.
از نخ دندان استفاده نمی‌کنیدوضعیت سلامت دندان‌ها و لثه‌های شما با سلامت قلب مرتبط است. مطالعات مختلف ارتباط بین سلامت دهان و دندان و بیماری قلبی را نشان داده‌اند. خونریزی و التهاب لثه‌ها به باکتری‌ها اجازه می‌دهد تا از دهان وارد جریان خون شوند. این شرایط می‌تواند موجب بروز التهاب و در نهایت بیماری قلبی شود.
پس دندان‌های خود را به طور منظم مسواک زده و از نخ دندان استفاده کنید و مراجعه منظم به دندان‌پزشک را نیز فراموش نکنید.با عوارض بارداری مواجه بوده‌ایداگرچه آنچه طی دوران بارداری رخ می‌دهد به نظر نمی‌رسد بر سلامت قلب تأثیرگذار باشد، برخی پژوهش‌ها خلاف این مسئله را نشان داده‌اند. پرفشاری خون بارداری، پره اکلامپسی، اکلامپسی، زایمان زودرس، و دیابت بارداری همگی خطر ابتلا به بیماری قلبی عروقی را افزایش می‌دهند.
. اگر با هر یک از این عوارض مواجه بوده‌اید، با پزشک خود درباره سابقه بارداری و غربالگری منظم برای دیابت و پرفشاری خون صحبت کنید.یک رویداد آسیب‌زا را تجربه کرده‌ایدیک رویداد آسیب‌زا، مانند مرگ یکی از اعضای خانواده.....

کد خبر : 471912  |  صبحانه آنلاین