×
سه‌شنبه، ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
۴ ۱۳۹۸/۲/۲۵ ۲۲:۴۷

پیاده روی حال مبتلایان به این بیماران را بهتر می کند

پیاده روی حال مبتلایان به این بیماران را بهتر می کند تحقیقات انجام شده نشان می دهد نیم ساعت پیاده روی روزانه به روند بهبودی بیماری سندرم روده تحریک پذیر کمک چشمگیری می کند. به گزارش بهداشت نیوز: عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به تاثیر پیاده روی روزانه در کاهش علایم بیماری «سندرم روده تحریک پذیر»، گفت: «تحقیقات انجام شده نشان می دهد نیم ساعت پیاده روی روزانه به روند بهبودی این بیماری کمک چشمگیری می کند.
»سندرم روده تحریک‌پذیر -IBS- نوعی اختلال در عملکرد روده است که با درد مزمن ناحیه شکم، احساس ناراحتی، نفخ و تغییرات در عادات روده‌ای، مشخص می‌شود. اسهال یا یبوست می‌ توانند علامت غالب این بیماری باشند که ممکن است به صورت متناوب ظاهر شوند.«محمد امانی»، اظهار داشت: «پیاده روی روزانه علاوه بر نظم در حرکات روده، سبب کاهش استرس در بیماران می شود که این موارد، روند بهبودی را شتاب می بخشد.
»او تاکید کرد که هرچه استرس در این افراد کمتر و تحرک آنان بیشتر باشد، سوخت و ساز بدن بهتر می شود و علایم بیماری کاهش پیدا می کند.فوق تخصص گوارش و کبد گفت: «هرچند سندرم روده تحریک پذیر درمان قطعی ندارد، اما با کارهایی مانند پیاده روی و مصرف نکردن برخی مواد غذایی و دخانیات می توان آن را کنترل کرد.
»او با اشاره به اینکه سندرم روده تحریک پذیر بیشتر در افراد تحصیل کرده مشاهده می شود، بیان داشت: «این بیماری بیشتر در افراد 30 تا 50 سال مشاهده می شود.» سیگار و الکل سبب تشدید بیماری روده تحریک پذیر می شوندامانی به عواملی که سبب تشدید بیماری روده تحریک پذیر می شود، اشاره کرد و گفت: «مصرف سیگار، قلیان، الکل، نوشابه های گازدار، کنسرو، فست فود و مواد تند و ترش سبب تشدید این بیماری می شوند.
»عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: «روده تحریک پذیر همچنین با مصرف برخی از مواد غذایی مانند کاهو،کلم و مواد نشاسته ای حتی نان تشدید می شود. توصیه ما به این بیماران این است که از مصرف محصولات غذایی که سبب تشدید بیماری می شود، خودداری کنند.»امانی افزود: «افرادی......

کد خبر : 471929  |  بهداشت نیوز