×
سه‌شنبه، ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
۳ ۱۳۹۸/۲/۲۵ ۲۲:۴۷

دردهای زنانه ای که تقصیر عادت ماهیانه نیست

دردهای زنانه ای که تقصیر عادت ماهیانه نیست دردهای شبیه به درد عادت ماهیانه را بسیاری از زنان در طول دوره زندگیشان تجربه می کنند؛ انقباضات شکمی و دردهای لگنی بدون اینکه عادت ماهیانه ای اتفاق افتاده باشد. این درد علل مختلفی می تواند داشته باشد؛ از کیست و یبوست گرفته تا بارداری یا حتی سرطان.
شناخت این دردها به تشخیص زودتر بیماری کمک کرده و مسیر درمان را آسان تر می کند. به گزارش بهداشت نیوز:  دردهای شبیه به درد عادت ماهیانه را بسیاری از زنان در طول دوره زندگیشان تجربه می کنند؛ انقباضات شکمی و دردهای لگنی بدون اینکه عادت ماهیانه ای اتفاق افتاده باشد. این درد علل مختلفی می تواند داشته باشد؛ از کیست و یبوست گرفته تا بارداری یا حتی سرطان.
شناخت این دردها به تشخیص زودتر بیماری کمک کرده و مسیر درمان را آسان تر می کند. در این مقاله به 13 دلیل از علل ابتلا به این درد ها اشاره می شود: 1-بیماری التهابی روده –بیماری کرون و کولیت اولسراتیوتورم های طولانی مدت و التهاب بخش های مختلف دستگاه گوارش، از جمله علایم بیماری التهابی روده است.
وقتی سیستم ایمنی درست کار نکند ممکن است چنین عارضه ای به دنبال داشته باشد. بیماری التهابی روده با سندرم روده تحریک پذیر یکی نیست. «بیماری کرون» روی بخش های مختلف دستگاه گوارش از جمله دهان اثر می گذارد. «کولیت اولسراتیو» هم روده بزرگ را درگیر می کند. انقباضات چه گونه اند؟انقباضات به نوع بیماری التهابی روده بستگی دارند.
در بیماری کرون انقباض و درد در بخش پایینی یا میانی سمت راست شکم حس می شود و می تواند خفیف یا شدید باشد. در کولیت اولسراتیو انقباض در پایین سمت چپ شکم مشاهده می شود. علایم دیگرعلایم به نوع بیماری التهابی روده بستگی دارند:    تغییرات شدید اجابت مزاج – یبوست و اسهال    نیاز ضروری به دفع    احساس دفع نکردن کامل    خون در مدفوع    کاهش وزن    تب    خستگی 2-تخمک گذاریاگر یائسه نشده باشید و تخمک هایتان سالم باشند در میانه ماه، حدود روز 10 تا 14 قبل از پریود تخمک گذاری خواهید.
.....

کد خبر : 471930  |  بهداشت نیوز