×
سه‌شنبه، ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
۴ ۱۳۹۸/۲/۲۵ ۲۳:۴۴

با فانوس به دنبال پدیده؛ گشتیم، نگرد، نیست!

آی اسپورت - روز پنج‌شنبه پایان ماراتن فوتبال در ایستگاه هجدهم است، روزی که بالاخره مشخص می‌شود  پرسپولیس قهرمان لیگ برتر خواهد شد و یا سپاهان جام قهرمانی را بالای سر خواهد برد. تکلیف تیم‌هایی که سهیمه آسیا را هم دریافت می‌کنند مشخص خواهد شد و در انتهای جدول هم تیمهای سقوط کننده معلوم می‌شوند.
شاید لیگ هجدهم برای پرسپولیسی‌ها با هت‌تریک به پایان برسد و یا برای سپاهان پایان ناکامی‌های سال‌های اخیر باشد و یا پدیده را به سهمیه آسیا برساند. اما فارغ از همه اینها باید نگاه دیگری هم به ماراتن هجدهم فوتبال داشت، نگاهی که کمی پا را فراتر از دغدغه‌های این روزهای باشگاه‌های لیگ برتری بگذارد و نگاه را به فراتر از مرزها برای فوتبال بدوزد.
اگر همه چیز عادی سپری می‌شد امسال نیز باید منتظر معرفی برخی برترین‌های لیگ هجدهم می‌‎بودیم، اما نتیجه‌گرایی صرف در فوتبال این روزها، برخی مسائل را طوری تحت تاثیر گذاشته که اصلاً یادی از اینها نمی‌شود. با همه اشکالاتی که در لیگ‌های گذشته وجود داشت، در بسیاری از این دوره‌ها، می‌توانستی فانوس به دست دنبال پدیده‌ای تازه در فوتبال بگردی و به یک یا دو بازیکن برسی، مثل اتفاقاتی که برای سردار آزمون، سعید عزت‌اللهی، علیرضا جهانبخش و.
.. طی سال‌های گذشته رخ داد. اما به بیراهه رفتن لیگ برتر و فلسفه وجودی برخی باشگاه‌های فوتبال کشورمان در لیگ حرفه‌ای ، آنقدر فوتبال را از مسیر اصلی منحرف کرده است که این روزها به جای گشتن دنبال پدیده لیگ برتر و فوتبال کشورمان، بیشتر درگیر پرداخت مطالبات بازیکنان بی‌کیفیت خارجی هستیم.
امروز به جای فرستادن استعدادهای فوتبال کشورمان به کشورهای جهان، در فکر ضرب و تقسیم نرخ دلار هستیم تا یا از محرومیت شکایت بازیکنان بی‌کیفیت خارجی نجات پیدا کنیم و یا هزینه‌های سنگین مربیان بی‌کیفیت‌تر را بپردازیم. با این اوصاف به طور حتم مجال و فرصتی برای یافتن پدیده نخواهیم داشت، که نداریم.
.اگر چراغ به دست بگیرید و در لیگ هیجدهم با ذره‌بین بگردید، به طور حتم به پدیده‌ای نخواهید رسید چه برسد به اینکه بخواهیم کسی را به خارج از لیگ نتیجه‌گرای فوتبال کشورمان بفرستیم. آنقدر در نتیجه‌گرایی.....

کد خبر : 472102  |  آی اسپورت