×
دوشنبه، ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸
۷ ۱۳۹۸/۲/۲۶ ۲۲:۵۸

مناسب‌ترین شیوه برای دم‌کردن چای سیاه و سبز

مناسب‌ترین شیوه برای دم‌کردن چای سیاه و سبز چای سیاه چای تخمیر شده و چای سبز چای تخمیر نشده است و به همین دلیل بعد از دم کشیدن رنگ متفاوتی به خود می‌گیرد. به گزارش بهداشت نیوز به نقل از فردانیوز، چای یکی از نوشیدنی‌های پرطرفدار در کشور ماست.
چایی که درست دم شود عطر و بوی دیگری دارد و هر فردی را به سمت خود می‌کشاند، اما چایی که درست دم نشود یا اصطلاحا «دم نکشیده یا جوشیده» باشد، طرفدار ندارد. ظرایف دم کردن چای بهترین شیوه برای دم‌کردن چای سیاه و سبزچای سیاه چای تخمیر شده و چای سبز چای تخمیر نشده است و به همین دلیل بعد از دم کشیدن رنگ متفاوتی به خود می‌گیرد.
برای دم کردن چای چه سبز، چه سیاه ابتدا باید صبر کنید تا آب به نقطه جوش برسد. بعد مقداری چای خشک داخل قوری بریزید و آب جوش را به آن اضافه کنید و اجازه دهید چند دقیقه‌ای دم بکشد و رنگدانه‌ها از برگه‌ها جدا و وارد آب شوند. چای سیاه ایرانی به دلیل اینکه کمتر تخمیر می‌شود، مدت دم کشی طولانی تری دارد و دم کشیدن آن بین ۱۰ تا ۱۵ دقیقه زمان می‌خواهد، ولی چای خارجی به دلیل اینکه تخمیر بیشتری داشته سریع‌تر و در عرض ۴ - ۳ دقیقه دم می‌کشد.
برای چای سبز نیز روش دم کردن به همین صورت است. چون چای سبز رنگ زیادی پس نمی‌دهد ۵ دقیقه دم کشیدن کافی است و ترکیب‌های آنتی اکسیدانی و رنگی طی این مدت از آن خارج می‌شود. بعد از دم کشیدن چای تا چه مدت می‌توان آن را مصرف کردمعمولا باید چای را بعد از دم کشیدن فورا مصرف کرد. هرچه چای تازه‌تر مصرف شود ترکیب‌های مفید آن اثر بیشتری در پیشگیری از بیماری‌های قلبی- عروقی، سرطان و… دارد.
هر چه چای مدت زمان بیشتری بماند این ترکیب‌ها تغییر می‌کنند و با هم واکنش می‌دهند و خاصیت خودشان را به مرور از دست می‌دهند. نباید چای دم شده را بیش از نیم تا یک ساعت نگه داشت و قبل از این مدت باید آن را مصرف کرد. بهتر است چای را به اندازه مصرف همان لحظه دم کنیم. در کل، چای تازه دم، خوش‌عطرتر و حاوی ترکیب‌های مفید بی‌شماری است.
. خارج کردن تفاله چای پس از دم.....

کد خبر : 477225  |  بهداشت نیوز