×
دوشنبه، ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸
۷ ۱۳۹۸/۲/۲۶ ۲۲:۵۸

۷ توصیه مهم برای مراقبت از پوست در فصل بهار

۷ توصیه مهم برای مراقبت از پوست در فصل بهار در طول ماه‌های گرم سال، مرطوب کننده‌های سبک می‌توانند پوست را به اندازه کافی حمایت کنند این در حالی است که اگر در چنین شرایطی از کرم‌های سنگین استفاده کنید امکان بسته شدن منافذ پوست و جوش زدن بالا می‌رود.
به گزارش بهداشت نیوز به نقل از فردانیوز، با شروع ماه‌های گرم سال نه تن‌ها نوع لباس پوشیدنمان تغییر می‌کند بلکه باید در مراقبت از پوست خود نیز تغییراتی انجام دهیم تا مناسب این فصول باشد و سلامت پوستمان را حفظ کند. در ادامه به شما می‌گوییم متخصصان چه تغییراتی در روتین مراقبت از پوست خود انجام می‌دهند:کرم‌های مرطوب کننده سبک را جایگزین کرم‌های غلیظ می‌کنندبه نقل از سلامت نیوز ، در ماه‌های سرد سال وقتی بیرون می‌رویم برای مقابله با هوای خشک و سرد باید از کرم‌های مرطوب کننده سنگین استفاده کنیم، اما خوشبختانه به لطف رسیدن بهار، دمای هوا و رطوبت افزایش پیدا می‌کند.
در طول ماه‌های گرم سال، مرطوب کننده‌های سبک می‌توانند پوست را به اندازه کافی حمایت کنند این در حالی است که اگر در چنین شرایطی از کرم‌های سنگین استفاده کنید امکان بسته شدن منافذ پوست و جوش زدن بالا می‌رود. به دنبال محصولاتی باشید که حاوی ترکیبات آب رسان مانند اسید هیالورونیک باشند.
این ترکیبات تازگی پوست را حفظ می‌کنند و با آسیب رادیکال‌های آزاد نشانه‌های پیری پوست مقابله می‌کنند.آنتی اکسیدان اضافه می‌کنندبا وجود اینکه آنتی اکسیدان‌ها در تمام طول سال مفید هستند، اما در فصل بهار و تابستان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می‌شوند، چون اشعه‌های فرابنفش در این فصول، قوت بیشتری دارند و می‌توانند به پوست محافظت نشده آُسیب وارد کنند.
بیش از حد در معرض نور خورشید قرار گرفتن، نه تن‌ها می‌تواند مستقیم به DNA آسیب برساند بلکه می‌تواند باعث خراب شدن کلاژن و انعطاف پذیری پوست شود. رادیکال‌های آزاد مولکول‌های مخربی هستند که می‌توانند به پوست نیز آسیب برسانند. هر روز صبح بعد از شستن صورت و زیر ضد آفتاب از سرم آنتی اکسیدان.
.....

کد خبر : 477228  |  بهداشت نیوز