×
دوشنبه، ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸
۱ ۱۳۹۸/۲/۲۷ ۰۰:۳۳

وهابیت با پول سعودی تقویت می‌شود/ اختلافات امروز ما با غرب سیاسی است

به گزارشخبرنگار ادیان نیوز؛ حجت‌الاسلام و المسلمین  سید ابوالحسن نواب با حضور درمیان جمعی از اصحاب رسانه از کشور دانمارک به سوالات آنان، چالش‌های پیرامونگفتگوی ادیان و مذاهب و نیز حقوق زنان در ایران و اسلام پاسخ داد.رئیسدانشگاه ادیان و مذاهب در پاسخ به سوالی درباره مصادیق مشکلات بشری که دانشگاهادیان و مذاهب در بیانیه رسالت خود، کاهش آن را هدف قرار داده است؛ گفت: تاریخبشریت شاهد صدها جنگ با ریشه دینی و مذهبی در قرن گذشته بوده است که هر یک به نوبهخود بر آلام جامعه انسانی افزوده‌اند.
من در صحنه و بطن و متن برخی از این جنگ‌هاحضور داشته‌ام و از نزدیک شاهد خسارات مادی و معنوی و ویرانی‌ زندگی‌ها بوده‌امحتی در یکی از این جنگ‌ها در بوسنی و هرزگوین برادر خود را از دست داده‌ام. درصدبسیار بالایی از این جنگ‌ها و دیگر مشکلات ناشی از فهم بد انسان‌ها  ازیکدیگر و عدم شناخت صحیحی است که پیروان ادیان مختلف نسبت به هم دارند و گرنه بهعنوان مثال شما برادران و خواهران مسیحی من هستید و چرا باید با شما در جنگ باشم؟وی تاکیدکرد: بدفهمی‌ها تنها عاملی است که ما را به جنگ با با یکدیگر ترقیب می‌کند.
چوندشمنان بشریت و رسانه‌هایشان ما را نادرست و به دور از واقع به یکدیگر معرفی کرده‌اند.به نظر من امروزه و در چنین شرایط و اوضاعی که جهان با آن روبه‌رو است، آموزش‌‌هایمربوط به ادیان ضروری‌ترین نیاز به شمار می‌رود و بنابر ضرب‌المثلی ایرانی از نانشب نیز واجب‌تر است. اینکه کاهش آلام بشری از رسالت‌های اصلی این دانشگاه استاشاره به پی‌گیری و حرکت در جهت رفع این ضرورت است.
حجت‌الاسلامو المسلمین نواب در پاسخ به وضعیت اختلافات و چالش‌های دینی بین ایران و غرب،خاطرنشان کرد: اختلافات امروز ما با غرب ریشه دینی ندارد، بلکه سیاسی است. عمدهمشکلات ما که در دسته اختلافات دینی محسوب می‌شود مربوط به اختلافاتی است که درون خانواده اسلام و  در بخش مذهبی وجود دارد و متاسفانه روندی افزایشیدارد.
  که البته این اختلافات درون خانواده مسلمانان ناشی از سیاست‌های غرباست.وی درادامه توضیح داد: کشور شما دانمارک، استعمارگر نیست ولی کشورهای دیگری با اهدافیبه گسترش اختلاف درون خانواده اسلام و توسعه درگیری‌ بین آنان می‌پردازند و بدونپرداخت هیچ‌گونه هزینه‌ای مسیر رسیدن به اهداف استعماری خود را کوتاه و نزدیک کرده‌اند.
.به.....

کد خبر : 477478  |  ادیان نیوز