×
سه‌شنبه، ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
۶ ۱۳۹۸/۲/۲۷ ۰۰:۳۵

رکوردشکنی پرسپولیس در شب قهرمانی/ بهترین‌های لیگ برتر

شفقنا – همه تیم‌های قهرمان تا پیش از این فصل، حداقل سه شکست تجربه کرده بودند، ولی پرسپولیس در این فصل فقط یک بازی را باخت.به گزارش شفقناورزشی، پرسپولیس در لیگ هجدهم رکوردار کمترین باخت یک تیم در طول فصل شد. تا پیش از این فصل، سابقه نداشته که تیمی کمتر از سه باخت را در طول یک فصل تجربه کند.
حتی پرسپولیس در دو فصل قبل که قهرمان شده بود هم بیشتر از سه شکست ثبت کرده بود. در این فصل ولی، فولاد تنها تیمی بود که توانست پرسپولیس را شکست دهد. همه ۱۴ تیم دیگر لیگ در حسرت برد این تیم، لیگ هجدهم را به پایان رساندند.البته سپاهان هم فقط دو شکست در این فصل داشته که اگر پرسپولیس این آمار رویایی را ثبت نمی‌کرد، می‌توانست رکورد به نام شاگردان قلعه‌نویی ثبت شود.
تعداد باخت تیم‌های قهرمان در ادوار مختلفدو بازیکن مشترک عنوان آقای گل لیگ برتر را تصاحب کردند. با اتمام لیگ برتر فوتبال ایران و قهرمانی پرسپولیس، بهترین‌های لیگ برتر مشخص شدند.آقای گلکی‌روش استنلی سوارز (سپاهان) و لوسیانوپریرا (فولاد) با ۱۶ گل زدهآقای پاس گلمحمد کریمی (سپاهان) با ۸ پاس گلآقای کلین شیتعلیرضا بیرانوند (پرسپولیس) با ۱۶ کلین شیتبیشترین گل زدهسپاهان با ۴۶ گلکمترین گل خوردهاستقلال با ۱۳ گلبیشترین بردپرسپولیس با ۱۶ بردکمترین بردنفت مسجد سلیمان، سپیدرود و استقلال خوزستان با ۳ بردبیشترین مساویماشین سازی با ۱۷ مساویکمترین مساویپدیده و پیکان با ۸ مساویبیشترین باختاستقلال خوزستان با ۱۸ باختکمترین باختپرسپولیس با یک باخت انتهای پیامfa.
.shafaqna.comشفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام ..

کد خبر : 477490  |  شفقنا