×
دوشنبه، ۲۷ خرداد ۱۳۹۸
۴ ۱۳۹۸/۲/۳۱ ۲۰:۳۳

بایدها و نبایدهای تغذیه‌ای برای کسانی که معده‌شان زیاد ترش می‌کند

بایدها و نبایدهای تغذیه‌ای برای کسانی که معده‌شان زیاد ترش می‌کند سوزش سر دل یا ترش کردن معده گاهی بر اثر وجود یک مشکل گوارشی بروز می‌کند و گاهی بر اثر تغذیه نادرست که در ادامه ارتباط بین سوزش سر دل و تغذیه بیان می‌شود به گزارش بهداشت نیوز به نقل از پارسینه، این حس سوزش آزار دهنده در قفسه سینه یا در ناحیه گلو ارتباطی به قلبتان ندارد.

این مشکل زمانی رخ می‌دهد که اسید معده به بالا برمی گردد یا رفلاکس می‌کند و مری را تحریک می‌کند، مری لوله‌ای است که دهان را به معده متصل می‌کند. غذا‌های خاصی منجر به بروز این عارضه می‌شوند، اما این غذا‌ها در همه افراد یکسان نیستند؛ بنابراین وقتی صحبت از غذا خوردن می‌شوند، چه چیزی از بروز سوزش سر دل پیشگیری خواهد کرد؟پرخوری کردناولین چیزی که باعث سوزش سر دل می‌شوند، نوع غذا نیست، بلکه حجم غذایی است که می‌خورید.

مهم نیست چه غذایی می‌خورید، یا چقدر آن را دوست دارید و چقدر این غذا مقوی است، آنچه مهم است این است که معده پر احتمال بروز سوزش سر دل را افزایش می‌دهد. سعی کنید از بشقاب‌های کوچک برای خوردن غذا استفاده کنید تا بتوانید حجم غذا خوردنتان را کم کنید.آهسته غذا بخوریدتند تند غذا خوردن برای هضم غذا اصلا خوب نیست و احتمال بروز علائم سوزش سر دل را نیز افزایش می‌دهد؛ بنابراین زمانی را به غذا خوردن اختصاص دهید و از آن لذت ببرید.

غذا‌های چربغذا‌های پر چرب معمولا مدت بیشتری در معده باقی می‌مانند. هر چه مدت بیشتری این غذا‌ها در معده بمانند، احتمال ناراحتی ناشی از این غذا‌ها بیشتر خواهد بود. خوردن مقدار زیادی از این غذا‌های پر چرب – مانند مرغ سرخ شده، چیپس یا بال مرغ – احتمال بروز ترش کردن معده را دو برابر می‌کنند.

چربی روی انواع گوشت‌ها را حذف کنیدممکن است به جای سرخ کردن غذاها، آن‌ها را آب پز یا کبابی کنید، در این شرایط هم لازم است پوست مرغ یا چربی‌های روی گوشت را بردارید. کم کردن چربی روی گوشت‌ها احتمال بروز سوزش سر دل را کاهش می‌دهد.غذا‌های حاوی اسید زیادگوجه فرنگی (و غذا‌های حاوی گوجه فرنگی) و مرکبات (مانند پرتقال، گریپفروت و لیمو) می‌توانند منجر به ترش کردن معده شوند، به ویژه اگر این میوه‌ها را به تنهایی و با معده خالی بخورید.

سرکه نیز یک اسید دیگر است که در بسیاری از سس‌ها وجود دارد.عواملی که باعث سوزش سر دل می‌شوند را پیدا کنیدسبزیجات و میوه‌های دیگری را امتحان کنید که حاوی اسید کمتری هستند و به این ترتیب معده شما می‌تواند کمی استراحت کند. یا میزان مصرف غذا‌های اسیدی را محدود کنید و آن‌ها را با غذا‌های دیگری بخورید.

به عنوان مثال از مقدار کمتری سس گوجه فرنگی استفاده کنید و این سس را با کمی گوشت یا مقداری سبزی اضافه مصرف کنید. موارد مختلف را امتحان کنید تا مورد سازگار با معده خود را پیدا کنید.مراقب آنچه می‌نوشید باشیدبرخی نوشیدنی‌ها احتمال بروز سوزش سر دل را افزایش می‌دهند. نوشیدنی‌های حاوی کافئین میزان اسید معده را افزایش می‌دهند.

. الکل منجر به شل شدن دریچه بین مری و معده می‌شود و به این ترتیب اسید راحت‌تر وارد مری می‌شود. کربنات ناشی از نوشیدنی‌های گازدار باعث نفخ معده می‌شوند.....


کد خبر : 507079  |  بهداشت نیوز