×
دوشنبه، ۲۷ خرداد ۱۳۹۸
۴ ۱۳۹۸/۲/۳۱ ۲۰:۳۳

چطور می‌توانید خوشحال‌تر زندگی کنید؟

چطور می‌توانید خوشحال‌تر زندگی کنید؟ قرار نیست همیشه منتظر برنده شدن در قرعه کشی بانک باشید تا مغزتان و خودتان خوشحال شوید،‌ گاهی هم باید سراغ راه‌های ساده‌تری رفت. به گزارش بهداشت نیوز به نقل ازخبرآنلاین؛ چه چیزی شما را خوشحال می‌کند؟ بگذارید از منظر خاص‌تری به این قضیه نگاه کنیم.

با این وصف باید بپرسیم چه چیزی مغز شما را خوشحال می‌کند؟بیایید تا بر روی مسائلی تمرکز کنیم که بسیار ساده و راحت هستند و به همان راحتی می‌توانند مغز شما را خوشحال کنند. قرار نیست همیشه منتظر برنده شدن در قرعه کشی بانک باشید تا مغزتان و خودتان خوشحال شوید،‌ گاهی هم باید سراغ راه‌های ساده‌تری رفت.

در همین زمینه علوم اعصاب به شما راهنمایی و کمک می‌دهند. الکس کراب یک محقق که فوق دکترا در علوم اعصاب دارد به شما می‌گوید چطور می‌توانید به راه‌های ساده مغزتان را خوشحال کنید و به تبع آن خودتان هم خوشحال شوید.در این متن با پیشنهادهای ساده‌ و کاربردی روبه رو می‌شوید که کمک می‌کنند تا هر روزتان را خوشحال‌تر بگذرانید.

در شادترین لحظات زندگی خود به موسیقی گوش کنیدموزیک به طریق جالبی بر روی مغز تاثیر می‌گذارد. موسیقی می‌تواند فضاهایی را یاد شما بیاورد که قبلا در همان فضاها به آن گوش داده‌اید.آیا شما در دوران دبیرستان یا دانشگاه بهترین دوران زندگی خود را گذرانده‌اید؟ موسیقی را که در آن دوران گوش کرده‌اید دوباره برای خود بگذارید تا ببینید که چطور شرایط روحی شما تغییر می‌کند و حالتان بهتر می‌شود.

الکس کراب می‌گوید : یکی از قوی‌تر تاثیرات موسیقی یادآوری محیطی است که ما قبلا در آن به همان موزیک گوش داده‌ایم. این اتفاق به واسطه ساختار لیمبیک اتفاق می‌افتد که هیپوکامپوس نامیده می‌شود. موضوع مهمی که از آن با عنوان "حافظه وابسته به زمینه" یاد می‌شود.بگذارید به همان دوران دبیرستان یا دانشگاه بازگردیم.

اگر شما اینروزها به همان موسیقی گوش کنید که در خوش‌ترین دوران زندگی‌تان به آن گوش سپرده‌اید به خودتان کمک کرده‌اید که به اوقات شاد زندگی‌تان وصل شوید و آن شادی را در زمان حال احساس کنید و به زمان فعلی بیاورید.لبخند بزنید و عینک آفتابی!مغز همیشه هم زیادی باهوش عمل نمی‌کند.

گاهی ذهن شما همه اطلاعات تصادفی را دریافت می‌کند بدون اینکه بداند دقیقا چه احساسی دارد. بنابراین به دنبال یک سرنخ می‌گردد. چیزی که "بیوفیدبک" نامیده می‌شود.بیوفیدبک در واقع همان تفکری است که وقتی در بدن شما اتفاقی می‌افتد و مغزتان اطلاعات را مرور می‌کند تصمیم می‌گیرد که باید چه احساسی داشته باشد.

شما احساس خوشحالی می‌کنید بنابراین لبخند می‌زنید. با این حال لبخند شما دو کار انجام می‌دهد: وقتی شما لبخند می‌زنید مغزتان این خنده را جستجو می‌کند و می‌گوید: من لبخند می‌زنم. و این یعنی که من خوشحال هستم.بنابراین خوشی باعث می‌شود شما لبخند بزنید. اما در عین حال لبخند زدن هم می‌تواند باعث ایجاد خوشی شود.

.احساس شکست می‌کنید؟ به هر حال لبخند بزنید. حتی اگر بناست که این لبخند واقعی و از ته دل نباشد باز هم جواب می‌دهد.استراتژی لبخند غیر واقعی از این حیث توصیه می‌شود.....


کد خبر : 507085  |  بهداشت نیوز

اخبار مرتبط