×
سه‌شنبه، ۴ تیر ۱۳۹۸
۴ ۱۳۹۸/۲/۳۱ ۲۰:۴۰

مهرگان: هدف والیبال بانوان حضور در جمع ۴ تیم برتر است/بیش از ۱۰ لژیونر معرفی خواهیم کرد

به گزارش خبرگزاری فارس تمرین تیم ملی والیبال بانوان امروز عصر برگزار شد. جواد مهرگان مشاور فنی تیم ملی والیبال بانوان در جمع خبرنگاران درباره شرایط تیم ملی اظهار داشت: دوره آماده‌سازی عمومی و سازگاری ما به پایان رسید و ما دوره آماده‌سازی ویژه را پیگیری می‌کنیم. ترکیباتی که فکر می کنیم احتیاج باشد به کار می گیریم و بر روی تاکتیک‌هایی که لازم است پیاده کنیم کار می‌کنیم.

الان به اهدافی که داشتیم رسیدیم با این روند پیش برویم نتایج درخشانی کسب خواهیم کرد. مهرگان درباره تورنمنت اسلوونی عنوان کرد: در طول تمرینات می‌توانیم بازیکنان را به ماکسیمم پتانسیل برسانیم اما بازی تدارکاتی باعث می‌شود ظرفیت بازیکنان را توسعه داده و آنان را از نظر هماهنگی آماده کنیم در تورنمنت های اروپایی چون حریفان سطح بالایی حضور دارند با روش متفاوتی بازی می‌کنند و این بسته بازیکنان ما کمک می‌کند و همین موضوع باعث می‌شود تا آنها شناخته شوند و احتمال لژیونر شدن شان بیشتر شود.

وی افزود: امیدوارم در فصل آینده در لیگ دنیا بیشتر از ۱۰ بازیکن داشته باشیم. ترکیه هم لیگ خوبی دارد امیدوارم بتوانیم به سوپرلیگ ترکیه بازیکنان بیشتری را معرفی کنیم این موضوع به سطح والیبال ایران هم کمک خواهد کرد چرا که لیگ ایران جوابگو نیست مهمترین کار سیستم والیبال این است که بازیکنان را به لیگ های دیگر سوق دهیم.

مشاور فنی تیم ملی والیبال بانوان درباره اینکه ما ۳ لژیونر در ترکیه داشتیم حضور آنها در تیم ملی چقدر کمک کرده است، خاطرنشان کرد: تعداد بازی‌های مفید این بازیکنان ۱۷ -۱۸ بازی بوده است که کمک کرد به ثبات تکنیکی برسند تا لحظه پرفشار عملکرد خودشان را داشته باشند. بازیکنان به بازی سطح بالا نیاز دارند که معمولاً سالی ۴۰ بازی است اما ما در لیگ خودمان ۴-۵ بازی خوب داریم که در کشورهای دیگر این عدد به ۲۰ می رسد والیبال ایران در مسیر خوبی قرار گرفته است.

مهرگان در ادامه این صحبت‌ها در خصوص اینکه ۱۰ سال والیبال بانوان بدون تغییر بوده و فکر می‌کنید والیبال ایران کی می‌تواند مدعی باشد، تصریح کرد: سوال خوبی پرسیدید فکر می‌کنم سال گذشته مقدمات خوبی داشتیم؛ الان این آمادگی وجود دارد و به فدراسیون کمک می‌کند که به بالاترین پتانسیل برسیم. برای هر چیزی ظرفیت وجود دارد مثلاً تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی بارها شرکت کرده اما کسی نمی گوید این تیم کی قهرمان می شود چون باید ظرفیت آن وجود داشته باشد و این مسیر را ادامه می‌دهیم.

امسال در آسیا بهترین خواهیم بود و غافلگیری خواهیم داشت اینکه ششم آسیا شویم هدف ما نیست ما برای اهداف بزرگتری تلاش می‌کنیم. وی همچنین درباره اینکه هدف بزرگ شما چیست؟ عنوان کرد: شاید امسال شروعی باشد که ایران خود را تثبیت کند و جزو برترین ها باشد. ما برای حضور در جمع ۴ تیم برتر آسیا تلاش می کنیم بدون اینکه این موضوع رویا باشد روی آن تمرکز می کنیم این هدف ماست و ما برای آن تلاش می‌کنیم.

مشاور فنی والیبال بانوان درباره حضور جوانان در تیم ملی یادآور شد: با توجه به نیاز هایی که داشتیم و ارزیابی ما از تورنمنت های قبلی بازیکنان معرفی شدند. در اینجا باید از مربیان استان ها هم تشکر کنم ترکیب ما از بازیکنان امید بزرگسال است و با همین ترکیب هم تیم اعزام خواهد شد. ما به سن و سال نگاه نمی کنیم، نگاه می کنیم چه کسی می تواند کمک کند.

. مهرگان درباره همگروهی ایران با تیم‌های سنگاپور و کره جنوبی در مسابقات قهرمانی آسیا گفت: حریفان ما در مرحله بعد چین تایپه و تایلند احتمالاً خواهند بود. تمرین.....


کد خبر : 507092  |  خبرگزاری فارس