×
سه‌شنبه، ۴ تیر ۱۳۹۸
۷ ۱۳۹۸/۲/۳۱ ۲۰:۵۸

عملکرد عالی دوربین آنر 20 پرو در تست‌های DxOMark

آنر 20 پرو آخرین موبایل معرفی شده توسط آنر است که ساعاتی پیش معرفی شد. این دستگاه به دوربین هایی مجهز شده که کیفیتی در سطح دیگر پرچمداران بازار در اختیار کاربران قرار می دهند. دوربین های آنر 20 پرو متشکل از یک سنسور 48 مگاپیکسلی با گشودگی دیافراگم f1.4، لنز تله فوتو با بزرگنمایی سه برابری اپتیکال، لنز فوق عریض 16 مگاپیکسلی و یک لنز ماکرو دو مگاپیکسلی هستند.

مشخصات کامل دوربین های این دستگاه را می توانید در زیر مشاهده کنید:آرایش دوربین چهار گانهسنسور اصلی 48 مگاپیکسلی IMX586 سونی به همراه دیافراگم f1.4، لرزش گیر اپتیکال و فاصله کانونی معادل با 28 میلی متریلنز تله فوتو 8 مگاپیکسلی با دیافراگم f2.8 و فاصله کانونی معادل با 80 میلی متریلنز فوق عریض 16 مگاپیکسلی با دیافراگم f2.

2لنز ماکرو دو مگاپیکسلیسیستم فوکوس خودکار مبتنی بر تشخیص فازفیلم برداری 4K با نرخ 30 فریم بر ثانیهدر ادامه می توانید نمونه تصاویر ثبت شده توسط این گوشی را مشاهده کنید:نورپردازی برخی سوژه ها در تصاویر داخلی نسبت به رقبا کمی تاریک تر است اما عکس ها به خودی خود کاملا قابل قبول محسوب می شوند و آنر 20 پرو با گستره دینامیکی بالا، در حفظ جزییات نقاط تاریک و روشن در حد بهترین ها عمل می کند.

گذشته از توازن سفیدی که در محیط های خارجی گاه و بی گاه به آبی متمایل می شود، آنر 20 پرو رنگ ها را با کیفیت و زنده ثبت می کند. سطح نویز نیز در تمامی شرایط کنترل شده و پایین است.یکی دیگر از نقاط قوت دوربین های این موبایل قدرت زوم سه برابری آن است که جزییات بسیار خوبی ثبت می کند. قابلیت محو کردن پس زمینه هم در این موبایل وجود دارد که با جدا کردن کم نقص سوژه از پس زمینه و محو کردن تدریجی پس زمینه از بهترین ها بین دستگاه های رقیب به شمار می رود.

نمونه بوکه در تصویر سمت راست و زوم در تصویر سمت چپبا بزرگنمایی تصاویر ثبت شده توسط دوربین این موبایل متوجه می شویم سطح نویز در تصاویر آن در مقایسه با رقبا به شدت کنترل شده و پایین است و با اینکه این رویه در عکس های با نور کم هم ادامه دارد اما جزییات این تصاویر تا حدی از بین می رود؛ موضوعی که از نقاط ضعف دوربین این موبایل محسوب می شود.

مقایسه نویز در محیط بیرونیافکت محو کردن پس زمینه نیز در نور روز عالی عمل می کند و سوژه با دقت بسیار مناسبی از پس زمینه جدا می شود. تنها موقعی که اطراف سوژه محو شدگی مشاهده می شود هنگامی است که عکس در نور ناکافی ثبت شده باشد.جمع بندیباید اشاره کنیم دوربین آنر 20 پرو به طرز چشمگیری نسبت به دیگر تلفن های عرضه شده توسط این شرکت پیشرفت کرده و با اینکه تا به حال دستگاه های ساخت آنر جز ده رتبه برتر جدول DXOmark نبوده اند این موبایل موفق شده جایگاه سوم را از آن خود کند و بالاتر از بسیاری پرچمداران دیگر بازار با قیمت های بسیار بیشتر بایستد.

در پایان می توانید نقاط قوت و ضعف این موبایل در عکس برداری و فیلم برداری را مشاهده کنید:نقاط قوت عکس برداریسطح نویز کنترل شدهفوکوس خودکار سریع و دقیقداینامیک رنج عالی در بیشتر شرایطسطح جزییات خوب در عکس های زوم متوسط و نزدیکجزییات خوب در عکس های ثبت شده توسط فلشتفکیک عالی سوژه از پس زمینه در عکس های با افکت بوکهنقاط ضعف عکس برداریلبه محو در عکس هاکمبود جزییات در عکس های ثبت شده به ویژه در نور زیادته رنگ های قابل توجه توازن سفیدی در برخی شرایطاشتباه موردی در پردازش رنگ هانقاط قوت فیلم برداریلرزش گیر کارآمدجزییات خوب در نور زیاد و محیط داخلیفوکوس خودکار سریع و دقیقرنگ های روشن و زندهنقاط ضعف فیلم برداریوجود ته رنگ.

.....


کد خبر : 507177  |  دیجیاتو