×
سه‌شنبه، ۴ تیر ۱۳۹۸
۶ ۱۳۹۸/۲/۳۱ ۲۱:۱۰

تقوی: کسی که با دشمن سازش می کند شایستگی مدیریت اسلامی ندارد

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس حجت الاسلام سیدرضا تقوی دبیرجامعه روحانیت مبارز عصر امروز(سه شنبه) در نشست جامعه اسلامی مدیران با بیان اینکه مدیران اسلامی نباید بی کفایت باشند اظهار داشت: تلاش برای گرفتن پست و مسئولیت اسلامی نیست و نباید اینها را به پای اسلام گذاشت. وی ضمن تاکید بر اینکه مدیری باید بر اریکه مدیریت اسلامی تکیه بزند که حریص در مدیریت نباشد گفت: مدیر نباید مستبد به رای باشد و باید اهل مشورت باشد و از نظرات استفاده کند و کسی که از آرای مخالف بهره بگیرد احتمال خطای کمتری دارد.

تقوی ضمن تاکید بر اینکه کسی که با دشمن سازش می کند شایستگی مدیریت اسلامی را ندارد اظهار داشت: مدیر اسلامی باید دشمن شناس باشد و روبروی دشمن بایستد. وی با اشاره به اینکه سهل انگاری برای مدیر آفت است و گاهی سستی از بی انگیزگی است و این مشکلات زیادی بوجود می آورد و حقوق را ضایع می کند تصریح کرد: مدیر اسلامی نباید روحیه اشرافی گری باشد چون اشرافی گری آفت است و نابود می کند.

دبیرجامعه روحانیت مبارز با بیان اینکه مدیر اسلامی نباید ویژه خوار و امتیازخوار باشد خاطرنشان کرد: اگر مدیران در نظام اسلامی امتیاز دارند بخاطر این است که کارها پیش برود و نباید امتیاز برای شخص و خانواده باشد. وی با تاکید بر اینکه اگر 27سفارتخانه ما بسته شود به هیچ جای عالم اسلام برنمی خورد اظهار داشت: باید خرج مدیران کم و سودشان زیاد باشد و مدیر اسلامی باید اخلاق را در برخوردهای کاری اش رعایت کند.

. تقوی با بیان اینکه مدیر اسلامی نباید سوء سابقه داشته باشد گفت: کسی که روزی می خواست سفره نظام را جمع و فتنه کند نباید روی کار بیاید. انتهای پیام/ ..


کد خبر : 507186  |  خبرگزاری فارس

اخبار مرتبط