×
سه‌شنبه، ۴ تیر ۱۳۹۸
۱۲ ۱۳۹۸/۳/۲۲ ۱۴:۲۷

میوه ای که به کاهش فشار خون کمک می کند

میوه ای که به کاهش فشار خون کمک می کند
نوشیدن آب همراه با برش‌های لیمو فواید زیادی از کاهش وزن گرفته تا پیشگیری از ابتلاء به سرطان دارد و صادقانه می‌توان گفت که این نوشیدنی برای درمان هر درد فیزیکی، چاره‌ساز است.

به گزارش بهداشت نیوز لیمو مملو از مواد شگفت‌انگیز و سالم برای بدن است. این میوه ترش‌مزه حاوی ویتامین‌های B و C، پتاسیم، پروتئین‌ها، آنتی‌اکسیدان‌ها، کلسیم، منیزیم و پکتین است. پکتین با تقویت سیستم ایمنی بدن موجب می‌شود که انسان دیرتر بیمار شود و این یکی از فواید ارزشمند لیمو است.

از طرف دیگر مصرف آب با برش‌های لیمو صبح هنگام و با معده خالی بیشترین تأثیر را از فواید لیمو ایجاد خواهد کرد. این روش در سم‌زدایی بدن بسیار تأثیر دارد؛ به‌علاوه موجب تحریک کاهش وزن می‌شود زیرا هنگام مصرف آب همراه با برش‌های لیمو با معده خالی، کبد صفرای بیشتری تولید می‌کند که به نوبه خود باعث می‌شود گرسنگی کم‌تری احساس و غذا سریع‌تر هضم شود.

همچنین نوشیدن آب با برش‌های لیمو به ویژه صبح‌هنگام، هزاران سال است که به عنوان یک تمرین طب «آیورودا (Ayurvedi ) مورد استفاده قرار می‌گیرد. آیورودا یک روش درمانی قدیمی هندی است و فلسفه آن (علم زندگی و عمر طولانی) شامل یک سری معالجات شامل گیاهان دارویی، تغییر رژیم غذایی، مراقبه، رایحه درمانی، ماساژ و حرکات یوگا برای نگهداری یا بازیابی سلامتی است.

از طرف دیگر تهیه این نوشیدنی (آب با برش‌های لیمو) به دستور خاصی نیاز ندارد و می‌توان هر مقدار برش لیمو را در آب نوشیدنی خود انداخت و حتی می‌توان به این مخلوط، مواد اضافی مانند عسل، نعنا و میوه‌های دیگر اضافه کرد. از سوی دیگر این نوشیدنی را می‌توان مطابق میل خود به صورت گرم یا سرد نوشید.

همچنین به گفته کارشناسان تغذیه بهترین روش برای کسب بهترین فواید این نوشیدنی این است که حداقل نصف یک برش لیمو را با پوست و هسته آن در آب گرم انداخت و نوشید. نیازی به مصرف خود برش‌های لیمو نیست؛ هسته لیمو حاوی پلی‌فنل‌ها (Polyphenols) ارزشمند است؛ پلی‌فنل‌ها، آنتی‌اکسیدان‌هایی هستند که می‌توانند به کاهش وزن کمک کنند.

اضافه کردن برش‌های لیمو به آب گرم نسبت به آب سرد باعث می‌شود که پلی‌فنل‌های بیشتری در آب آزاد شوند.در این گزارش به برخی فواید مصرف آب با برش‌های لیمو برای سلامتی انسان اشاره می‌شود:۱- خوشبو کردن دهاننوشیدن آب با برش‌های لیمو در کل برای بهداشت دهان مفید است زیرا لیمو حاوی اسیدهایی است که این اسیدها باکتری‌ها و بقایای غذای مصرف شده را از دهان ناپدید می‌کند.

همچنین این نوشیدنی کمک می‌کند که لایه سفید روی زبان از بین برود و در نتیجه، این اقدام بوی دهان را مطبوع می‌سازد.از طرف دیگر اسانس لیمو سایر بوها را خنثی می‌کند بنابراین مصرف این نوشیدنی بعد از غذاهای حاوی پیاز، سیر، ماهی و یا مواد غذایی بودار می‌تواند بوی ناشی از مصرف آنها را دهان از بین ببرد.

. همچنین لیمو برای تحریک تولید بزاق دهان مفید است، بزاق دهان نیز به نوبه خود موجب تمیز کردن دهان می‌شود. یک دهان خشک مانند صبح که از خواب بیدار می‌شویم به دلیل رشد بیش از اندازه باکتری‌ها در آن معمولاً بد.....


کد خبر : 602682  |  بهداشت نیوز