×
سه‌شنبه، ۴ تیر ۱۳۹۸
۵ ۱۳۹۸/۳/۲۲ ۱۴:۵۱

مرکز نوآوری پلنت رونمایی شد؛ جایی برای رشد صنعت بیمه در کشور

مراسم رونمایی از مرکز نوآوری «پلنت» صبح امروز در کارخانه نوآوری برگزار شد. مرکز نوآوری پلنت قصد دارد یک مجموعه بزرگ و قوی برای توسعه صنعت بیمه در کشور باشد و از تیم‌های اینشورتک و استارت آپی که در زمینه رشد بیمه حرف‌هایی برای گفتن دارند حمایت‌هایی اعم از سرمایه‌گذاری و منتورینگ داشته باشد.به گفته مدیران پلنت ساخت این پلتفرم از بهمن ماه سال گذشته آغاز شده و روند تکمیل ساخت دفتر و مجهز کردن آن تا به امروز نزدیک به ۲ میلیارد تومان هزینه داشته است.

تیم سرمایه‌گذاری سرآمد این مرکز را راه‌اندازی کرده و هسته اصلی سرمایه‌گذاری مجموعه پلنت به حساب می‌آید. مدیران پلنت معتقدند که ایجاد این پلتفرم می‌تواند کمکی به صنعت بیمه باشد تا اقدامات نوآورانه و فناورانه در آن ایجاد شود. پیاده سازی ایده‌های خلاقانه جوانان و نقش آنها در رشد اقتصاد دانش بنیان با حضور بازیگران اصلی حوزه بیمه کشور از دیگر اهدافی است که پلنت به دنبال آن است.


«احمد رضا ضرابیه» مدیرعامل بیمه سامان که یکی از حامیان این مرکز است در سخنرانی خود اعلام کرد که تحقیقات سال ۹۲ این شرکت نشان داده که صنعت بیمه به خودی خود نمی‌تواند رشد کند و برای توسعه آن نیاز به یک همفکری و همکاری دسته جمعی توسط کل بازیگران این صنعت وجود دارد. او باور دارد که اگر این اتفاق نیفتد صنعت بیمه به رشد کند خود ادامه خواهد داد و به جایی که باید برسد، نمی‌رسد:«وقتی تمام بازیگران در این حوزه آستین بالا بزنند و یک همت جمعی صورت بگیرد، می‌توان برای آینده صنعت بیمه امیدوار بود و پیشرفت‌های بسزایی را برای آن متصور شد.

در حقیقت باید موجی راه بیفتد تا تمامی بازیگران حوزه بیمه روی آن موج به پیشرفت دست پیدا کنند. هیچ‌گاه یک شرکت نمی‌تواند جور تمام صنعت را بکشد و آن را به جایگاهی خاص برساند برای همین درهای پلنت روی همه مراکز بیمه و فعالان این صنعت باز است تا بتوان این موج را ایجاد کرد.»
محیط کار پلنت حس و حال استارت آپی دارد.

«ایمان جلیلی» مدیر روابط عمومی پلنت در گفتگوی خود با دیجیاتو تاکید می‌کند که پلنت یک مرکز نوآوری در حوزه بیمه و مالی است و می‌گوید که در آن زیرساختی فراهم شده تا سرویس‌های متنوع بیمه و افراد گوناگون حوزه اینشورتک و فین‌تک بتوانند در آن کار کنند:«از دل پلنت بسیاری از کسب‌وکارها می‌توانند ایجاد شود و یا رشد پیدا کنند تا مشکلات بیمه‌ای و مالی شهروندان را حل نمایند.

پلنت همراه این تیم‌ها خواهد بود و این همراهی صرفا به معنای سرمایه‌گذاری نیست. سرمایه‌گذاری در پلنت جزو کارهای اصلی مجموعه است و سرمایه‌های خرد توسط خود مجموعه ما و سرمایه‌های بیشتر توسط مجموعه VC سرآمد روی تیم‌ها صورت می‌گیرد اما جدا از سرمایه‌گذاری ما در اینجا بستری را فراهم کردیم که به موجب آن اینشورتک‌ها و فین‌تک‌ها و تمام افراد فعال در این حوزه‌ها می‌توانند رشد پیدا کنند.

»جلیلی اشاره می‌کند که در مرکز نوآوری پلنت جدا از سرمایه‌گذاری اقداماتی نظیر منتورینگ تیم‌ها، در اختیار قرار دادن سیستم‌های فنی برای تیم‌ها، ارتباط برقرار کردن بین تیم‌ها، برگزاری ورکشاپ‌ها و کلاس‌های آموزشی برای همه و موارد متعدد دیگری صورت می‌گیرد. او در پاسخ به پرسش دیجیاتو مبنی بر اینکه آیا تیم‌ها می‌توانند در دفتر پلنت استقرار پیدا کنند می‌گوید:«ما اینجا امکان استقرار تیم‌ها را داریم و در حال حاضر ۸ تیم هم در پلنت مشغول به کار هستند.

. البته سعی می‌کنیم که این استقرار دائمی نباشد و به صورت گردشی صورت بگیرد و بعد از رشد تیم‌ها به تیم‌های جوان‌تر و تازه‌تر هم برسیم. ما شاید با برخی.....


کد خبر : 602820  |  دیجیاتو

اخبار مرتبط