×
سه‌شنبه، ۴ تیر ۱۳۹۸
۷ ۱۳۹۸/۳/۲۲ ۱۴:۵۲

توضیحات هروی در خصوص ترکیب تیم ملی کاراته در مسابقات قهرمانی آسیا/ حسن‌نیا، عسگری و گنج‌زاده فیکس شدند

- اخبار ورزشی - به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از سایت فدراسیون کاراته، شهرام هروی در ارتباط با نحوه گزینش ترکیب تیم ملی کاراته برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا اظهار داشت: همانطور که از شروع اردوهای سال گذشته اعلام کرده بودیم مهمترین معیار انتخاب بازیکنان برای رقابت‌های قهرمانی آسیا، در ابتدا رنکینگ المپیکی و سپس شرایط اردویی و عملکرد بازیکنان در 6 مرحله لیگ جهانی 2019 خواهد بود و در نهایت هم با نظر کادر فنی نفرات اعزامی معرفی و انتخاب می‌شوند.

وی افزود: در جمع بندی نهایی، کادر فنی مجید حسن نیا را در وزن 60- کیلوگرم، بهمن عسگری را در وزن 75- کیلوگرم و سجاد گنج زاده را در وزن 84+ کیلوگرم برای رقابت‌های قهرمانی آسیا انتخاب و فیکس کرد. اما نفرات اوزان 55-، 67- و 84- کیلوگرم پس از برگزاری مبارزه انتخابی مشخص خواهد شد. هروی با اشاره به برگزاری مسابقه انتخابی در روز 27 خرداد ماه، گفت: با توجه به اینکه در وزن 55- کیلوگرم بازیکنی در اردو حضور نداشته، بنابراین در این روز نفرات اول تا سوم قهرمانی کشور(رضا روشن ، بهنام دهقان زاده، سینا جلیلیان و علی حسین ایوبی نژاد) با هم به رقابت می‌پردازند تا در نهایت 2 نفر اول و دوم وارد اردو شوند.

در وزن 67- کیلوگرم هم بعد از جمع بندی تصیم گرفته شد نفرات اول تا سوم کشوری(عبدالله ولدی، علیرضا شیرصفت، شاهین خزایی و رضا عنایتی) با هم رقابت کنند تا در نهایت یک نفر به اردو راه یابد. سرمربی تیم ملی کاراته گفت: بعد از برگزاری انتخابی، اردوی تیم ملی از روز 28 خرداد ماه با حضو نفرات راه یافته به اردو به اضافه اردونشنیان فعلی( مجید حسن نیا در وزن 60- کیلوگرم، امیر مهدی زاده، هامون درفشی پور، امیر رضا میرزایی و سیدعلی کریمی در وزن 67- کیلوگرم، بهمن عسگری و علی اصغر آسیابری در وزن 75- کیلوگرم، ذبیح اله پورشییب، مهدی خدابخشی و مهدی قراری زاده در وزن 84- کیلوگرم و سجاد گنج زاده و صالح اباذری در وزن 84+ کیلوگرم) آغاز می شود.

وی در پاسخ به این سوال که نفرات نهایی 3 وزن دیگر در چه تاریخی فیکس خواهند شد، گفت: مرحله دوم و نهایی انتخابی 8 تیرماه برگزار خواهد شد. در این مرحله در وزن 55- بین دو نفر راه یافته به اردو(انتخابی 27 خرداد ماه)، در وزن 67- کیلوگرم انتخابی بین نفرمنتخب روز 27 خرداد ماه با 4 اردونشین تیم ملی(امیر مهدی زاده، هامون درفشی پور، امیر رضا میرزایی و سیدعلی کریمی) و در وزن 84- کیلوگرم رقابت انتخابی بین 3 نفر حاضر در اردو(ذبیح اله پورشییب، مهدی خدابخشی و مهدی قراری زاده) برگزار خواهد شد تا در نهایت یک نفر در هر وزن گزینش شده و برای مسابقات قهرمانی آسیا انتخاب شود.

.
طباطبایی: گل سرسبد کاراته وان شانگهای فینال تمام ایرانی بود/ برای کسب سهمیه کامل دختران و پسران برنامه داریم انتهای پیام/..


کد خبر : 602847  |  تسنیم