×
سه‌شنبه، ۱ مرداد ۱۳۹۸
۵ ۱۳۹۸/۴/۴ ۱۴:۱۴

دولت با تخصیص ۱۴ میلیارد دلار فشار اقتصادی بر خانوارها را کاهش دهد

به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری فارس به نقل از خانه ملت، سیده فاطمه ذوالقدر در نشست علنی امروز(سه‌شنبه، 4 تیرماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود ذوالقدر ضمن گرامیداشت هفته قوه قضائیه و یاد و خاطره شهدای گرانقدر آن به ریاست محترم قوه قضائیه از بیان حافظ عرض می‌دارم که وان مواعید که کردی مرواد از یادت، گفت: آقای رئیسی، درباره فصل‌الخطاب کردن قانون و پرهیز از سلیقه‌گرایی و اهتمام به پیشگیری از جرائم، روان‌سازی چرخ‌های قوه‌ و خدمت‌رسانی مطلوب‌تر به مردم حرف‌های خوبی زده‌اید که منتظر اجرایی شدن آن هستیم.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: از زحمات سپاه محترم پاسداران و ارتش محترم جمهوری اسلامی در منهدم کردن پهپاد دشمن دیرین این مرز و بوم و تلاش‌های قابل ارج نیروهای مسلح برای تداوم امنیت و آرامش در کشور عزیزمان قدردانی می‌کنم. وی ادامه داد: یقیناً لازم است همان‌گونه که نیروهای مسلح برای تداوم امنیت و آرامش در سطح ملی عمل می‌کنند، در درون کشور نیز آن‌گونه عمل شود؛ ازاین‌رو از نیروهای محترم انتظامی می‌خواهم که با سعه‌صدر و با مدارای هر چه بیشتر با شهروندان برخورد کنند تا امنیت و آرامش با مفهوم حقیقی و آن‌طور که زیبنده حقوق شهروندان است و همان‌گونه که رسول اسلام (ص) می‌فرمایند مُدَارَاةُ اَلنَّاسِ نِصْفُ اَلْإِیمَانِ وَ اَلرِّفْقُ بِهِمْ نِصْفُ اَلْعَیْشِ مدارا کردن با مردم نیمی از ایمان است و ملاطفت با آن‌ها نیمی از زندگی.

در برخورد با مردم، شهروندان و دست‌فروشان آن را عملیاتی کنند. سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در نطق و تذکرات مکرر خواهان آن بوده‌ایم که موضوع مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم با سرعت بیشتر و به درستی سامان یابد. افزایش حقوق کارکنان دولت متناسب با نرخ تورم و پرداخت مطالبات جامعه کارگری را در مصوبات بودجه 98 لحاظ کردیم، از دولت می‌خواهیم با اجرایی نمودن آن تا حد قابل توجهی شرایط اقتصادی حاکم را ترمیم کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: علیرغم تأکیداتی که بر ضرورت پرداخت بدهی‌های دولت به بخش‌های مختلف وجود داشت، متأسفانه اقدام قابل توجهی صورت نگرفته، سازمان تأمین اجتماعی به عنوان نهادی بین نسلی که وظیفه جوابگویی به مخاطبان خود در حال و آینده را دارد به واسط عدم پرداخت بدهی‌های دولت با مشکلات بسیاری مواجه است.

ذوالقدر افزود: تخصیص اعتبار 14 میلیارد دلاری برای تأمین کالاهای اساسی را مصوب کردید و اینک از دولت محترم انتظار داریم با تخصیص به موقع این اعتباربخشی از بار مالی و فشار اقتصادی وارد بر خانوارها را با تأمین کالاهای اساسی با قیمت مناسب و با نظارت دقیق کاهش دهد. دو هزار میلیارد تومان جهت اجرای طرح نظام رتبه‌بندی معلمان کفایت نمی‌کند عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: آقای رئیس‌جمهور! دو هزار میلیارد تومان جهت اجرای طرح نظام رتبه‌بندی معلمان کفایت نمی‌کند، امید است دولت آموزش و پرورش را از نظر تأمین منابع مالی و انسانی در اولویت قرار دهد.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حدود 40 درصد مدارس کشور در بافت‌های فرسوده قرار دارد باید قبل از هر اتفاق ناگواری مدارس بازسازی و مقاوم‌سازی شود، گفت: همکاران محترم! وظیفه و رسالت ما به عنوان وکلای مردم تأمین مطالبات با هدف افزایش سطح کیفی و معنوی زندگی و رضایتمندی آن‌ها است اما در این میان کودکان که صدایی برای مطالبه‌گری و بیان خواسته‌هایشان ندارند حقوقشان مکرراً.

.....


کد خبر : 661535  |  خبرگزاری فارس

اخبار مرتبط

پربیننده ترین خبرها

آخرین عکسهای خبری