×
شنبه، ۲۹ تیر ۱۳۹۸
۸ ۱۳۹۸/۴/۲۰ ۱۵:۵۶

اخبار رژیم صهیونیستی|افشای مشکلات فزاینده ارتش اسرائیل/ تهدید گانتس به جنگ گسترده علیه غزه

- اخبار بین الملل - به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، روزنامه صهیونیستی مکور ریشون به نقل از ساسون حداد مشاور اقتصادی سابق رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی نوشت عملیات ربودن سه شهرک‌نشین(صهیونیست) در نزدیکی الخلیل در ژوئن 2014 و در آستانه جنگ جولای 2014 علیه نوارغزه نشان داد که انبارهای ارتش اسرائیل با کمبود مهمات و تجهیزات روبرو است.

وی افزود در سایه تغییرات در تعیین بودجه ارتش در تابستان 2014، ارتش مجبور به توقف ولغو تمرینات نظامی شد.این مقام صهیونیست اظهار داشت واقعیت بودجه ارتش اسرائیل در آن زمان(جنگ غزه) هر چند به حدی که ارتش بدون تجهیزات نظامی باشد، نرسید، ولی هنگامی که شما تصمیم بگیرید چگونه پاسخ نظامی بدهید و چگونه دست به عملیات نظامی بزنید، در آن صورت ذخایر و انبار تسلیحات و مهماتی را که در اختیار دارید، در نظر می‌گیرید که این موضوع در دسترس نیست.

حداد تاکید کرد ارتش اسرائیل در آن زمان به وضع آماده‌باش بی‌نهایت پایینی در سطح نیروی زمینی رسیده بود، زیرا مقادیر کافی تجهیزات و مهمات وجود نداشت و قطعا مقادیر تجهیزات و مهمات کافی برای ورود به جنگ فراگیر و گسترده وجود نداشت و این مسئله قطعا تاثیرگذار بود.وی افزود برای اینکه دوباره غزه را اشغال کنیم، به تعداد زیادی تانک در داخل نوار غزه نیاز داریم و گمان نمی کنم که ما به اندازه کافی تجهیزات و تسلیحات برای عملیات اشغال مجدد در اختیار داشته باشیم.

وی خاطر نشان کرد امضای توافق هسته‌ای با ایران در سال 2015، به اسرائیل این امکان را داد که بودجه را به سمت مقاصد دیگر منتقل کند، اسرائیل حقیقت تهدید ایرانی را درک می‌کند و به بهترین وجه برای آن آماده می‌شود.تهدید گانتس به جنگ گسترده علیه غزهبنی گانتس رئیس حزب کاحول لاوان(آبی و سفید) و رئیس اسبق ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی که یکی از نامزدهای تصدی نخست‌وزیری آینده رژیم به شمار می‌رود، با دادن تعهد برای هر مسئله‌ای در زمینه سیاسی به ویژه در خصوص فلسطینیان مخالفت می‌کند، وی امروز پنجشنبه در گفت‌وگو با رادیو رژیم صهیونیستی طوری صحبت کرد که گویی تلاش می‌کند از بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم در دو موضوع فلسطین و ایران تقلید کند.

گانتس در خصوص نزاع اسرائیل و فلسطینیان اظهار داشت حزبش تلاش خواهد کرد به سازشی دست یابد در شرایطی که توانمندی های امنیتی خود را حفظ کنیم. گانتس در عین حال خود را همانند فردی نشان داد که رهبری کنونی فلسطین(تشکیلات خودگردان) را نمی‌پذیرد. وی افزود در صورتی که فردی وجود داشته باشد که بتواند با وی حرف بزند، وارد روند سیاسی خواهد شد.

گانتس در اشاره به عدم تخلیه شهرک‌های صهیونیست‌نشین اظهار داشت متعهد می‌شویم که هیچ کس از سوی کاحول لاوان مورد آزار و اذیت قرار نگیرد.گانتس درباره ترکیب کابینه احتمالی به ریاست خود اعلام کرد از حزب لیکود و حزب یسرائیل بیتینو به ریاست آویگدور لیبرمن(وزیر جنگ اسبق) دعوت خواهد کرد، وی در عین حال تصریح کرد که هرگز با بنیامین نتانیاهو در یک دولت وارد نخواهد شد.

وی افزود ما تلاش‌های خود را به کار خواهیم گرفت تا هیچ کس را منزوی نکنیم، ما فقط مخالف افراط‌گرایان هستیم.رئیس اسبق ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی به وضعیت امنیتی در نوار غزه اشاره کرد و گفت دولت نتانیاهو به اندازه کافی در برابر گروه‌های فلسطینی در نوار غزه قاطعیت ندارد و عاقلانه نیست که (در اشاره به یحیی السنوار فرمانده جنبش حماس در نوار غزه) طرح هایی.

.....


کد خبر : 728944  |  تسنیم