×
شنبه، ۲۹ تیر ۱۳۹۸
۱۰ ۱۳۹۸/۴/۲۰ ۱۶:۱۵

بیانیه بسیج مداحان / وضعیت عفاف و حجاب جامعه زیبنده ایران اسلامی نیست

به گزارش خبرنگار حوزه مسجد و هیأت خبرگزاری فارس، جمعی از مداحان و ستایشگران بسیجی اهل بیت علیهم السلام  به مناسبت روز عفاف و حجاب بیانیه‌ای صادر کردند. متن کامل این بیانیه به شرح زیر است: بسم الله الرحمن الرحیم لا دین لمن لا حیاء له؛ دین ندارد کسی که حیا ندارد «پیامبر اکرم (ص)» حجاب، وقار است، متانت است، ارزشگذاری زن است، سنگین شدن کفه آبرو و احترام اوست، این را باید خیلی قدر دانست و از اسلام باید به خاطر مسئله حجاب تشکر کرد، این جزء نعمت‌های الهی است.

(مقام معظم رهبری ۲۳/۲/۹۱) مقوله عفاف و حجاب، امری فطری، ذاتی و جزء خصیصه‌های متعالی و ویژه انسانی است. پروردگار متعال وقتی انسان را آفرید و او را اشرف مخلوقات قرار داد، چند عنصر مهم و متمایزکننده انسان با سایر موجودات را در درون او به ودیعه نهاد که بتواند مراحل رشد و کمال خود را بپیماید و به سر منزل مقصود برسد.

از جمله این عناصر و گوهرهای ناب و اساسی، مسئله حیا و عفت‌ورزی است. این مسئله مربوط به دین، مرام و مسلک خاص و حتی جنسیت خاصی اعم از زن و مرد نیست. بلکه انسان ذاتاً و فطرتاً با هر مرام، عقیده و هر جنسیتی علاقه‌مند به  عفت، حیا و پاکدامنی است و این موارد را ضامن حفظ شخصیت و کرامت انسانی خود و عامل مهم رشد و تعالی خود می داند.

لذا دشمنان انسانیت و بشریت و شیاطین انس و جن که طالب سقوط انسان به حضیض ذلت و نابودی و انحطاط کامل او هستند، همواره سعی کرده‌اند این عناصر حیاتی را از انسان گرفته و جوامع را از اخلاق و معنویت تهی کرده و ارکان جامعه را دچار فروپاشی و اضمحلال کنند. ۲۱ تیرماه سال  ۱۳۱۴  که یادآور حادثه‌ای تلخ و تأسف‌بار و ددمنشانه توسط رژیم جلاد رضاخان پهلوی و به خاک و خون کشیده شدن اسوه‌های عفاف و حجاب و به شهادت رساندن مظلومانه طلایه‌داران مخالف با  قانون غیرانسانی، غیراخلاقی و استعماری کشف حجاب درحریم امن رضوی و مسجد جامع گوهرشاد است، نمونه‌ای از حرکت سازماندهی شده دشمنان سفاک و ظالمی است که با عناوین جذاب و فریبنده‌ای از جمله کشف حجاب به چیزی جزء نابودی کیان خانواده و لگدمال شدن شخصیت و کرامت بانوان نمی‌اندیشند.

امروز نیز دشمنان قسم‌خورده فرهنگ ایران اسلامی، کاملاً به صورت عریان و میدانی وارد عمل شده و در غفلت محض برخی متولیان و مسئولین ذیربط که همواره بی‌برنامه، سطحی‌نگر، ناهماهنگ و مسئولیت‌ناپذیرند و دائماً وظایف ذاتی خود را بر گردن نهاد دیگری می‌اندازند، به اصطلاح شمشیر را از رو بسته است و با استفاده از عرصه‌های مختلف و متنوع فرهنگی و هنری و تطمیع برخی سلبریتی‌های خائن به فرهنگ ناب ایرانی اسلامی این مرز و بوم و بهره‌مندی فزاینده از شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی در عرصه جنگ‌نرم و تهاجم سازمان‌یافته فرهنگی و ناتوی فرهنگی تلاش گسترده کرده و در اندلیسه کردن و ترویج فرهنگ برهنگی و اباحه‌گری و مبارزه با گوهر ناب عفاف و حجاب به شدت در حال فعالیت و کار شبانه‌روزی هستند.

تبلیغ و ترویج همجنس‌گرایی، ازدواج سفید (بخوانید سیاه)، چهارشنبه‌های سفید(بخوانید سیاه)، کشف حجاب دسته‌جمعی و ... همگی نمونه‌های مشهود و البته تلاش‌های مذبوحانه‌ای است که در راستای گسترش  و افزایش   فساد و فحشا به خصوص در بین نسل جوان صورت گرفته و به سرعت در حال پیشرفت است و اگر در این خصوص اقدامات مستمر، هماهنگ و برنامه‌ریزی‌شده و مدبرانه علمی و جهادی همه نهادها و سازمان‌ها اعم از لشکری و کشوری و قوای سه‌گانه صورت نگیرد، آثار مخرب جبران‌ناپذیر، عمیق و غیرقابل بازسازی بوجود خواهد آمد.

. ضمن گرامیداشت.....


کد خبر : 728978  |  خبرگزاری فارس

پربیننده ترین خبرها

آخرین عکسهای خبری