×
دوشنبه، ۱۸ آذر ۱۳۹۸
۱۶ ۱۳۹۸/۵/۲۳ ۰۱:۰۵

صالحی‌امیری: هیچ انگیزه‌ای برای ریاست فدراسیون‌ ندارم

رئیس کمیته ملی المپیک تأکید کرد هیچ انگیزه‌ای برای حضور در انتخابات هیچ‌یک از فدراسیون‌های ورزشی ندارد. سید رضا صالحی‌امیری درباره شایعه نامزد شدنش برای انتخابات فدراسیون فوتبال اظهار داشت: فرض را بر این بگذارید که ما همین جا هستیم و کارهای‌مان را به اتمام می‌رسانیم. من قطعاً در هیچ فدراسیونی نخواهم بود و تلاشم این است که از جامعه بزرگ ورزش حمایت کنم و هیچ انگیزه‌ای برای حضور در هیچ فدراسیونی ندارم.

وی که در برنامه تلویزیونی «سلام صبح بخیر» صحبت می‌کرد در بخش بعدی سخنانش درباره تیم امید تصریح کرد: فرهاد مجیدی منتخب فدراسیون فوتبال و کادر فنی است و آن چیزی که رسالت ما است حمایت از سرمربی انتخاب شده است. ایشان در کنار استیلی و مجموعه کادر فنی تیم را حمایت می‌کنند و انتظار ما این است که تیم از شرایط ۴۰ سال گذشته خود خارج شود و به ۲۰۲۰ راه پیدا کند.

ولی همه باشگاه‌ها باید حمایت کنند و نسل جدید فوتبال نیازمند حمایت همه باشگاه‌ها است. مجموعه جوانی که اکنون در حال اردو هستند تا تجربه کافی را به دست بیاورند.رئیس کمیته ملی المپیک ادامه داد: تیم امید بستر اصلی برای تیم ملی است و جوانان امروز بسیار خوب درخشیدند. حمایت‌های مالی و پشتیبانی در اردو نیز انجام شده و اخیراً با آقایان تاج و داورزنی جلسه‌ای داشتیم و مشغول بحث و تلاش برای حمایت هستیم تا این تیم بدون کوچکترین مشکل راهی ۲۰۲۰ شود.

صالحی امیری درباره حضور دستیار خارجی در تیم امید و اینکه آیا به نظرش این تیم به المپیک راه پیدا می‌کند؟ گفت: فرهاد مجیدی یک دستیار خارجی را پیشنهاد کرد، ما هم مشکلی نداریم و او اضافه می‌شود. ما در انتخاب مربی دخالت مستقیم نداریم، تلاش‌مان این است که آن‌ها موفق باشند. ما در تلاشیم که مسئله تیم امید درچارچوب تیم ملی ما دیده شود و اکنون هم وزارت ورزش و هم کمیته المپیک و هم فدراسیون به صورت جدی پشتیبان تیم امید هستیم تا شاهد راه‌یابی آن به ۲۰۲۰ باشیم.

صالحی‌امیری: هیچ انگیزه‌ای برای ریاست فدراسیون‌ ندارموی درباره کاهش اختلاف در ورزش که سیاست اصلی کمیته ملی المپیک است، تصریح کرد: اختلافات دیگر نیست و از لفظ کم هم استفاده نکنید. همیشه حاشیه‌های ورزش فربه و متن آن لاغر بود، اما در این دوره سیاست‌های ما بر این قرار گرفت که حاشیه‌ها که انرژی را کم می‌کنند کنار بگذاریم و به متن که ما را به قله می‌رساند بپردازیم.

کنار گذاشتن حاشیه‌ها و داشتن برنامه برای رسیدن به وفاق مهم است. ما کسی را مقصر نمی‌دانیم و همه در کنار هم تلاش می‌کنیم. چالش‌ها و موانع هم مسئولیت دارد. ما همیشه دنبال مقصر می‌گردیم، ولی در این دوره دنبال مقصر نیستیم و وظیفه ما وفاق برای آماده سازی تیم‌ها و رسیدن به قله‌ها و سکو‌ها است و مسئولیت چالش‌ها را هم می‌پذیریم.

چرا که مشکلات همواره از جایی شروع می‌شود که ما فرافکنی کنیم و تقصیر را دیگران بیندازیم.صالحی امیری یادآور شد: امروز کادر مدیریتی ورزش ایران همه و همه در یک شرایط واقعا انسجامی و وفاق به سر می‌برند، چون اهداف بلندتری داریم و می‌خواهیم در عرصه‌های جهانی بدرخشیم. اگر والیبال و کشتی ما می‌درخشد محصول انسجام است و ما چند رویداد دیگر پیش رو داریم که باید با وفاق وارد آن‌ها شویم.

رئیس کمیته ملی المپیک در خصوص پشتیبانی و حمایت مالی فدراسیون‌ها و ورزشکاران اظهار کرد: مجموعه ظرفیت نرم افزاری و سخت افزاری و منابع مالی ما در وزارت ورزش درگیر کسب سهیمه است. ما ستاد عملیاتی در کمیته المپیک به سرپرستی نصرالله سجادی ایجاد کردیم و ستاد عالی نیز به ریاست وزیر ورزش ایجاد شده و همه تصمیم.

.....


کد خبر : 782270  |  چند ثانیه