×
دوشنبه، ۱۸ آذر ۱۳۹۸
۲۰ ۱۳۹۸/۵/۲۳ ۰۲:۰۹

ترافیک کرج در آستانه روان سازی

معاون استاندار البرز و فرماندار ویژه کرج اعلام کرد که با تکمیل پروژه های آزاد راهی تا پایان امسال شاهد روان سازی ترافیک در محورهای ارتباطی این شهرستان پرجمعیت خواهیم بود. اکنون تعدادی پروژه راه سازی از جمله خط یک آزاد راه تهران - شمال ، بزرگراه شهید همت و آزاد راه آبیک - چرمشهر در محدوده استان البرز در دست ساخت و تکمیل است که بخش عمده این پروژه ها امسال تکمیل و زیر بار ترافیک می رود.

به گزارش ایرنا، غفور قاسم پور روز سه شنبه در نشست شورای اداری شهرستان کرج به اهتمام استاندار البرز به پروژه های راه سازی اشاره کرد و گفت : بخش عمده فعالیت های عمرانی استان به روان سازی ترافیک در محورهای مواصلاتی معطوف شده است .اکنون ۱۸ درصد ترافیک جاده ای کشور در استان البرز بوده و محورهای مواصلاتی استان از جمله جاده های منتهی به کرج همه روزه شاهد ترافیک سنگین هستند.

معاون استاندار البرز در بخش دیگری از سخنانش به تشکیل کارگروه های ویژه برای رفع مشکلات صنایع دار کرج اشاره کرد و گفت : دستگاه های اجرایی می بایست در این زمینه اهتمام ویژه داشته و در سال رونق تولید باید شاهد بازگشت این صنایع به چرخه تولید باشیم.قاسم پور افزود: کشور امروز در شرایط تحریم های ظالمانه و سخت دشمن قرار دارد و مردم به خوبی با پیروی از مقام معظم رهبری تا کنون ایستادگی و مقاومت کرده اند و همه می دانیم که دشمن حوزه های اقتصادی را در تحریم ها نشانه گرفته است.

معاون استاندار ادامه داد: اولویت دولت و مدیریت عالی استان نیز توجه به سیاست های اقتصاد مقاومتی است و ما در شهرستان کرج نیز این موضوع را با فعال کردن کارگروه ها با جدیت پیگیری و دنبال خواهیم کرد.قاسم پور گفت: در حوزه اقتصادی، استفاده از ظرفیت تبصره ۱۸ ، اعطای وام های روستایی با نرخ پایین، بهره مندی از ظرفیت های شهرستان در حوزه گردشگری، توجه به رونق تولید، اشتغال و ساخت داخل از دیگر اولویت ها و راهبردهایی است که مورد پیگیری قرار می گیرد.

وی افزود: حمایت از واحدهای تولیدی در قالب کارگروه ها با اقدامات دستگاه ها برای تحکیم اتحاد و همیستگی و توجه به شرایط مردم باید در دستور کار باشد.فرماندار کرج گفت: در چنین شرایطی مدیران ادارات و اصحاب مطبوعات نقش تاثیرگذاری دارند و با پیگیری مشکلات و تقویت روحیه ایستادگی و مقاومت باید کمک کنند تا از شرایط عبور کنیم.

فرماندار کرج گفت: استان البرز و شهرستان کرج روی ریل پیشرفت قرار دارد و به همت استاندار به سمت توسعه و پیشرفت در حال حرکت است که حضور وزراء در سطح استان البرز، معاون اول رییس جمهوری، رئیس قوه مقننه نیز مصادیق عینی از تلاش های مدیریت عالی استان برای جلب نگاه ویژه مسولان ارشد کشور به این استان است.وی افزود: با اهتمامی که در استان برای بهره برداری از پروژه های ملی وجود دارد تا پایان سال شاهد اتفاقات خوبی به ویژه در حوزه راهسازی خواهیم بود.

فرماندار کرج ادامه داد: در بحث کاهش آسیب های اجتماعی، سیاست گذاری هایی که از سوی مقام معظم رهبری و وزارت کشور ابلاغ شده ، نقشه راه ما خواهد بود.وی بیان داشت: حاشیه نشینی، مفاسد ، کودکان کار و طلاق از جمله آسیب هایی است که برای بهبود آن باید تلاش جدی صورت گیرد و فرماندار شهرستان کرج نیز پیگیری های ویژه خود را انجام خواهیم داد.

.قاسم پور گفت: جمع آوری متکدیان و راه اندازی مرکز نگهداری معتادان و طرح ساماندهی متکدیان از اولویت های در دستور کار این حوزه می باشد.معاون استاندار در محور دیگری با اشاره به اینکه انتخابات مجلس یازدهم به صورت رسمی از آذرماه کلید می خورد، گفت: این انتخابات به.....


کد خبر : 782474  |  چند ثانیه