×
پنج‌شنبه، ۲۱ آذر ۱۳۹۸
۱۹ ۱۳۹۸/۵/۲۳ ۱۰:۳۹

مروری بر چند کودک‌ربایی‌ خبرساز سال های اخیر


مروری بر چند کودک‌ربایی‌ خبرساز سال های اخیر به بهانه پیدا شدن آراد نوزادی که از بیمارستان ربوده شدآراد نوزادی که توسط یک پرستارنما از بیمارستان ربوده شده بود، بعد از بیش از دو ماه روزهای بی نهایت تلخ برای خانواده اش، چند روز قبل در یک مسجد پیدا شد. کابوس بسیاری از ما در کودکی گم شدن و جدا شدن از پدر و مادر بود.

احتمالاً همه ما حداقل یک بار گم شدن میان جمعیت و ترس از جدا ماندن و تنهایی را تجربه کرده‌ایم ولی این لحظات با تمام سختی به سرعت تمام شده و زیاد طول نکشیده است. لحظاتی که هر قدر برای ما نگران‌کننده می‌گذشت، چندین برابر برای پدر و مادرها طاقت‌فرسا و پر استرس بود. در این بین موضوع کودک‌ربایی و دزدیده شدن، کاملاً متفاوت است.

شاید بتوان گفت کودک‌ربایی بی‌رحمانه‌ترین دزدی‌ است.گاهی سهل‌انگاری پدر و مادر باعث می‌شود رباینده فرصت انجام چنین کاری را پیدا کند و گاهی هم مانند اتفاق اخیری که در بیمارستان شهید رجائی شهریار افتاد، سهل‌انگاری کارکنان و حراست یک بیمارستان باعث بروز چنین اتفاقی می‌شود. انگیزه‌های مختلفی باعث می‌شود تا یک فرد مرتکب چنین کار وحشتناکی شود.

در متداول‌ترین حالت که سوژه بسیاری از فیلم‌ها هم بوده به قصد اخاذی از پدر و مادری متمول، فرزندشان را می‌دزدند و به خیال خودشان می‌خواهند ره صد ساله را یک شبه طی کنند اما در بعضی موارد انگیزه‌های عجیب و غریبی مانند یک خصومت شخصی باعث می‌شود تا شخصی وجدان خود را کنار بگذارد و کودکی را بدزدد.با این حال و در موارد زیادی مانند آراد، ماجرا ختم به خیر می‌شود.

در پرونده امروز زندگی سلام به بهانه پیدا شدن «آراد» می‌خواهیم، ماجرای تعدادی از کودک‌ربایی‌های خبرساز چند سال اخیر را بازخوانی کنیم؛ با ذکر این توضیح که موارد بسیار تلخ را ذکر نکرده ایم و امیدواریم با انتشار این موارد از چنین اتفاقات تلخی پیشگیری شود. ربوده شدن توسط پرستار تقلبی! ماجرا چه بود؟  
نوزاد پسری به نام «آراد» چهاردهم خرداد امسال زمانی که تنها ۱۹ ساعت از تولدش گذشته بود، توسط پرستار قلابی به بهانه این که ناف او عفونت کرده از یکی از بیمارستان های شهریار ربوده شد.

جواد، پدر آراد در این‌باره می‌گوید: «از همان شبی که آراد در بیمارستان ربوده شد، من و همسرم و خانواده‌هایمان آرام و قرار نداشتیم و زندگی‌مان شده بود گریه و ماتم.در این مدت عکس‌هایش را در روزنامه، فضای مجازی و شهر منتشر کردیم تا ردی پیدا کنیم. برخی افراد با ما تماس می‌گرفتند و دلداری‌مان می‌دادند، برخی برای دادن نشانی از او از ما پول می‌خواستند.

برخی می‌گفتند او را در کرمان و دیگر شهرها دیده‌اند. حتی فردی از طریق واتس اپ به ما پیام داد که برادر شوهرش آراد را صد میلیون تومان از فردی خریده و آراد خارج از کشور است.»سرانجام چه شد؟  
جست‌وجوها در این باره ادامه داشت تا این‌که با گذشت ۶۷ روز از این ماجرا همزمان با روز عید قربان، زنی که برای خواندن نماز به مسجد حضرت ولی‌عصر(عج) شهرستان شهریار رفته بود، صدای نوزادی را از بیرون مسجد شنید.

او با مشاهده نوزاد رها شده، موضوع را به پلیس گزارش کرد.در داخل ساکی که کنار نوزاد بود، دستبند تولد نوزاد و دست نوشته‌هایی قرار داشت که در آن نوشته شده بود: «از طریق روزنامه و فضای مجازی باخبر شدیم پلیس دنبال اوست و خانواده‌اش چقدر دل نگرانش هستند. پشیمان شده و عذاب وجدان رهایمان نمی‌کند، از بچه خوب نگهداری کردیم و دیگر نمی‌توانیم غم خانواده‌اش را ببینیم، او را مقابل مسجد می‌گذاریم، هر فردی او را یافت، تحویل خانواده‌اش بدهد.

. خانواده آراد.....


کد خبر : 784230  |  سرپوش