×
پنج‌شنبه، ۲۱ آذر ۱۳۹۸
۱۱ ۱۳۹۸/۵/۲۳ ۱۳:۵۱

داورزنی: هفته آینده درباره رئیس فدراسیون دوتابعیتی تصمیم‌گیری می‌کنیم/ بحث پشتیبانی سیاسی از کسی وجود ندارد

محمدرضا داورزنی، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان در حاشیه امضای سند همکاری فدراسیون دوومیدانی با حامی مالی گفت: یکی از وظایف فدراسیون‌ها استفاده از اسپانسرها است و رشته‌های المپیکی و پایه باید شرایطی را فراهم کنند تا بنگاه‌های اقتصادی ورود کنند.داورزنی تصریح کرد: حضور قهرمانان ملی در رشته‌های المپیکی باعث توجه مردم به این رشته‌ها شده است و قطعا همین میزان استقبال پخش تلویزیونی این رشته‌ها را نیز به همراه دارد در این شرایط بنگاه‌های اقتصادی ترغیب به سرمایه‌گذاری در رشته‌های المپیکی می‌شوند تا از طریق علایق مردم برند خود را گسترش و درآمد بیشتری داشته باشند.

طبیعتا با افزایش درآمد به رشته‌هایی که حامی مالی آنها بودند کمک بیشتری نیز خواهند کرد.وی تاکید کرد: خیلی از رشته‌های المپیکی ما بدون حضور حامیان مالی نمی‌توانند به اهداف خود برسند بر همین مبنا بسیاری از فدراسیون‌ها از جمله فدراسیون دو و میدانی به دنبال حضور بنگاه‌های اقتصادی در کنار خود بودند و امروز نیز شاهد امضای قرارداد 4 ساله فدراسیون دوومیدانی با حامی مالی بودیم که می‌تواند بسیاری از دغدغه‌ها و مشکلات مالی این فدراسیون را برطرف کند.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان درخصوص مشکلات مالی فدراسیون‌ها عنوان کرد: موضوع مالیات بحث فراگیر همه فدراسیون‌هاست. از منظر قانون همه فدراسیون‌ها موظف هستند مالیات حقوق و مالیات تکلیفی خود را پرداخت کنند اما اتفاقی که این روزها افتاده است مالیات بر عملکرد سال‌های 91 تا 95 فدراسیون‌ها بوده است.

فدراسیون‌های ورزشی با این تصور که از پرداخت مالیات عملکرد معاف هستند در طی این سال‌ها اظهارنامه مالیاتی خود را پر نکرده‌اند و آن را به سازمان امور مالیاتی ارائه نداده‌اند.داورزنی تصریح کرد: در حال حاضر نیز به دنبال حل این موضوع هستیم و جلساتی نیز با دوستان مالیاتی خود برگزار کردیم.

قرار است از سال 96 به بعد را فدراسیون‌ها برپایه صفر مالیات خود را ارائه کنند تا دولت در جریان هزینه‌ها و درآمدهای آنها قرار گیرد. خود فدراسیون‌ها در حال حاضر مالیات‌بگیر هستند و از کمک دولت برای رتق و فتق امور جاری خود استفاده می‌کنند. به امید خدا با جلساتی که خواهیم داشت این موضوع حل خواهد شد و به دنبال امضای تفاهم با دوستان مالیاتی هستیم.

وی در خصوص بررسی هزینه‌کرد فدراسیون‌ها عنوان کرد: به دنبال تفاهم‌نامه‌ای که فدراسیون‌ها با وزارت ورزش امضا می‌کنند تکلیف منابع و درآمدهای آنها مشخص است و آنها به خوبی می‌دانند این منابع را در چه بخش‌هایی باید هزینه کنند. هر سال نیز با برگزاری مجمع فدراسیون‌ها و حسابرسی درآمدهای آنها مشخص می‌شود که چگونه درآمدهای خود را هزینه کرده‌اند.

اکثر فدراسیون‌های ما بودجه‌ای که دریافت می‌کنند را به ترتیب اولویت‌بندی در جهت برنامه‌های ود از جمله اعزام‌ها اردوها و مسائل دیگر هزینه می‌کنند.داورزنی خاطرنشان کرد: با هماهنگی مسئولان کمیته المپیک و وزارت ورزش طرح کمک به کسانی که سهمیه المپیک را کسب کردند تصویب شده است و از ابتدای تیرماه تا زمان آغاز بازی‌های المپیک به ورزشکارانی که سهمیه مسابقات را کسب کنند حقوق پرداخت خواهد شد.

. در حال حاضر در مرداد ماه قرار داریم اما اگر ورزشکاری.....


کد خبر : 785520  |  شبکه ایران

پربیننده ترین خبرها

آخرین عکسهای خبری