×
دوشنبه، ۱ مهر ۱۳۹۸
۱۴ ۱۳۹۸/۵/۲۶ ۱۲:۰۸

خواص بی نظیر چای یاسمن برای سلامتی

خواص بی نظیر چای یاسمن برای سلامتی
چای یاسمن می تواند به کاهش احتمال وقوع حمله قلبی، سیستم ایمنی قوی تر و جلوگیری از دیابت کمک کند. این نوشیدنی از بروز سرطان جلوگیری می کند، روند هضم را بهبود می بخشد و کلسترول را پایین می آورد.

به گزارش بهداشت نیوز چای یاسمن می تواند به کاهش احتمال وقوع حمله قلبی، سیستم ایمنی قوی تر و جلوگیری از دیابت کمک کند. این نوشیدنی از بروز سرطان جلوگیری می کند، روند هضم را بهبود می بخشد و کلسترول را پایین می آورد. باکتری های مضر را نابود می کند و التهاب مزمن را کم می کند.گل یاسمن یا یاس ، گلی خوشبو است و روغنی که از آن گرفته می شود به عنوان عطر استفاده می شود .

مخلوط گل یاس با چای سبز یک آشامیدنی نشاط آور و نیروبخش است که برای تولیدمثل نیز مفید است . گل یاس معمولاً در شبها و در هوای خنک باز می شود.چای یاسمن چیست؟چای یاسمن دمنوش گیاهی محسوب نمی شود، در واقع چای عادی است(سبز،سفید،سیاه یا اولونگ) که با گل های یاسمن برای ایجاد طعم و عطر خاص ترکیب شده است.چین تاریخچه مشهور و طولانی در خصوص چای دارد و یاسمن یکی از محبوب ترین انواع چای بشمار می رود.

چای یاسمن اولین بار در مستندات رسمی سلسله سانگ ثبت شد. البته در آن زمان بیشتر برای خانواده سلطنتی سرو می شده است. منشا آن پرشیا است و از طریق هند به همراه آیین بوداییسم به چین صادر شد.این چای به روش های مختلف درست می شود. می تواند بصورت فله آماده شود یا بصورت چای کیسه ای مصرف شود.برخی برگ ها رول می کنند و به شکل های مختلف در می آورند، همانند” یاس مرواریدی” که معمولا از دو غنچه و یک برگ چای آماده می شود.

صرف نظر از شکل ،کلیه انواع چای قبل از تبدیل شدن به چای یاسمن می بایست عطر دار شوند. راه های مختلفی برای این کار وجود دارد؛ از ترکیب فیزیکی ساده گرفته تا فیلترینگ هوا پیچیده و ترکیب عطر برای ایجاد طعم خالص و ملایم. تولید چای یاسمن خوشمزه و تاثیر گذار واقعا هنر است.عصاره چای یاسمن را می توان به نوشیدنی ها اضافه شود تا مزایای چای یاسمن بدون نیاز به دم کردن بدست آید.

یکی از دلایلی که چای یاسمن را مشهور ساخته، عناصر مغذی موجود در غنچه یاسمن است. نوشیدن آن روشی شگفت انگیز برای افزودن آنتی اکسیدان های غیر معمول مانند کاتچین و اپیکاتکین به بدن است.خواص شگفت انگیز چای یاسمنجدا از عطر و طعم ویژه، چای یاسمن برای کاهش استرس و حمله قلبی و بهبود سیستم گوارشی مفید است. در این مقاله نگاهی دقیق تر خواهیم داشت.

کاهش وزن با چای یاسمنامروزه همه به دنبال رمز کم کردن آسان و سریع وزن اند. چای یاسمن می تواند افزودنی خوبی برای هر رژیمی جهت کاهش وزن باشد. آنتی اکسیدان چای متابولیسم را افزایش می دهد. افزایش راندمان موجب می شود، فعالیت شما موثرتر باشد و بدنتان فراوری مواد مغذی را سریع تر انجام دهد. متابولیسم کارامدتر به کاهش وزن کمک می کند، البته مصرف چای به تنهایی فایده ندارد و می بایست همراه سایر تکنیک های لاغری شود.

خواص آنتی اکسیدانی چای یاسمنشاید قابل تحسین ترین جنبه چای یاسمن، مقادیر بالایی از آنتی اکسیدان ها در نوشیدنی خوشمزه و دلپذیر باشد.مهمترین آنتی اکسیدان موجود در چای یاسمن، کاتچین است. چای یاسمن معمولا به چای سبز اضافه می شود،اما بسته به نوع چای که یاسمن کنار آن قرار می گیرد، ماهیت آنتی اکسیدان ها متفاوت می شود.

. برای مثال چای سیاه سرشار از تیوفلاوین است و چای سبز کاتچین دارد.آنتی.....


کد خبر : 800388  |  بهداشت نیوز