×
دوشنبه، ۱ مهر ۱۳۹۸
۱۰ ۱۳۹۸/۵/۲۷ ۰۸:۰۴

باید بروکراسی فرآیندهای سرمایه گذاری حذف شود

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری شبستان، «سعید باستانی» شب گذشته (شنبه 26 مرداد) در بخش خبری 21 شبکه یک سیما درباره مشکلات موجود در بخش صنعت و به ویژه سرمایه گذاری در این حوزه با تاکید بر اینکه باید بروکراسی فرآیندهای سرمایه گذاری، بررسی و بخش های زائد آن حذف شود، گفت: نقشه راه معادن در کمیته معادن و صنایع معدنی مجلس، پیگیری و برای اجرا به دولت، ابلاغ شد.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بر اساس قانون بودجه، ۴۰ درصد منابع مالی بانک‌ها باید به حوزه صنعت و معدن اختصاص یابد، افزود: تاکنون حدود ۲۶ درصد، محقق شده است و وظیفه دولت است تا این قانون را اجرا کند و منابع مالی مورد نیاز صنعت و معدن را فراهم کند. در بخش دیگری از این بخش خبری معاون معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز با بیان اینکه سرمایه گذاران حوزه معادن در کشورمان به راحتی می‌توانند مجوز فعالیت بگیرند، گفت: ایرانیانی که در چنین کارخانه دایر کرده اند سنگ خام را از کشورمان به آنجا می‌برند و فرآوری می‌کنند.

«جعفر سرقینی» با اشاره به اینکه چینی‌ها فناوری‌های جدیدتری دارند و از هر تن سنگ خام، ۱۵ تا ۱۸ متر سنگ فرآوری شده تولید می‌کنند، گفت: در کشور ما، این رقم ۱۲ متر است به همین علت برخی سرمایه گذاران ما در چین سرمایه گذاری می‌کنند. عوارض واردات سنگ ۸ درصد است که بازدارنده نیست و به تازگی پیشنهاد کردیم این عوارض به ۲۰ درصد افزایش یابد که در این صورت، بازدارنده خواهد بود.

./ ..


کد خبر : 805164  |  شبستان