×
دوشنبه، ۱ مهر ۱۳۹۸
۱۷ ۱۳۹۸/۵/۲۸ ۱۱:۱۷

عضو فراکسیون امید: سازوکار مشخصی برای شکل گیری احزاب اصلاح‌طلب وجود ندارد

داود محمدی، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس بر نظارت و تایید نحوه شکل گیری احزاب و فعالیت آنان تاکید کرد. این عضو فراکسیون امید گفت: متاسفانه سازوکار معین و مشخصی برای فعالیت و شکل گیری احزاب اصلاح‌طلب وجود ندارد و ما شاهد تناقضات گفتاری و رفتاری در عملکرد برخی احزاب و فعالیت تشکل های اصلاح‌طلب هستیم.

وی روند تشکیل احزاب اصلاح‌طلب را نیازمند نظارت کمیته و نهادهایی همچون شورای هماهنگی احزاب و یا کمیته ای منتخب برآمده از احزاب اصلاح‌طلب و شخصیت های مورد وثوق و معتمد جامعه دانست. محمدی با اشاره به تحقق ساختار و روند دموکراسی در بستر فعالیتهای سیاسی وحزبی جریان اصلاحات، تشکیل بدون نظارت بر احزاب اصلاح‌طلب را یک تهدید برای ادامه فعالیت خواند و نسبت به خطر بروز انحصار طلبی با تشکیل احزاب متعدد که ریشه در یک آبشخور دارند هشدار داد.

وی همچنین نظارت بر فعالیتهای احزاب موجود را یک ضرورت مهم دانست و گفت: تعهد و پایبندی به اصول اصلاح‌طلبی، راز و رمز ماندگاری و جذب اعتماد ملی و مردمی است، درحالی که در بسیاری از مواقع مشاهده شده عملکرد و رفتار برخی احزاب در جهت بی اعتمادی و عبور از اصول فکری و سیاسی اصلاحات بوده است. انتهای پیام/ فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی اصلاحات احزاب .

..


کد خبر : 809332  |  خبرگزاری فارس