×
چهارشنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۹۸
۱۷ ۱۳۹۸/۶/۲۱ ۱۳:۵۵

ثبت بهترین نتیجه تاریخ شطرنج ایران

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون شطرنج، با برگزاری دور نخست مسابقات جام جهانی شطرنج و صعود همزمان علیرضا فیروزجا و پرهام مقصودلو به دور دوم، بهترین نتیجه تاریخ شطرنج ایران در این رقابت‌ها به ثبت رسید.برای اولین بار در تاریخ مسابقات جام جهانی است که دو نماینده ایران همزمان موفق به حضور در مرحله دوم می شوند.

پیش از این تنها احسان قائم مقامی توانسته بود در سال های 2004 و 2007 با برتری برابر حریفانش در دوم جام جهانی حضور یابد.سال 2004 در مسابقاتی که لیبی میزبان بود، قائم مقامی با غلبه بر رافائل واگانیان قهرمان اروپا به دور دوم صعود کرد. سال 2007 در خانتی مانسیسک هم زویاد ایزاریا گرجستانی برابر قائم مقامی حاضر نشد تا نماینده ایران راهی دور دوم شود.

ثبت این نتیجه تاریخی در شرایطی است که در صورت پیروزی امروز محمدامین طباطبایی و احسان قائم مقامی در دیدارهای تکمیلی، تعداد نمایندگان ایران در دور دوم جام جهانی به عدد 4 می رسد.احسان قائم مقامی با 6 بار حضور در جام جهانی، رکورددار حضور در این مسابقات معتبر است. رقابت های جام جهانی شطرنج از سال 2000 آغاز شده و دهمین دوره آن اکنون در خانتی مانسیسک روسیه برگزار می‌شود.

. ..


کد خبر : 885731  |  خبرگزاری برنا