×
چهارشنبه، ۲۰ آذر ۱۳۹۸
۱۱ ۱۳۹۸/۷/۱۷ ۱۰:۳۱

تمایل کره‌جنوبی برای میزبانی بازی‌های المپیک زمستانی 2024

به گزارش خبرگزاری فارس، براساس اعلام چوی مون سون فرماندار ایالت گانگ‌وون در کره‌جنوبی، این منطقه علاقمند است تا برای بازی‌های المپیک زمستانی جوانان در سال 2024 اعلام آمادگی کند. چوی اعلام کرد این منطقه سال گذشته میزبان بازی‌های المپیک و پارالمپیک بوده به همین دلیل با ارسال نامه‌ای به کمیته المپیک و ورزش کره‌جنوبی علاقمندی خود را برای میزبانی بازی‌های 2024 اعلام کرده است.

اعلام آمادگی رسمی کره‌جنوبی برای میزبانی بازی‌های المپیک جوانان تا پایان امسال برای کمیته بین‌المللی المپیک ارسال می‌شود. براساس گزارش Yonhap خبرگزاری رسمی کره‌جنوبی، کمیته المپیک و ورزش این کشور قصد دارد این ماه قبل از اینکه تصمیم نهایی را برای کاندیداتوری بگیرد، از امکانات و ورزشگاه‌های ایالت گانگ‌وون بازدید کند.

چوی در این خصوص اظهار داشت: اگر ما برای میزبانی بازی‌های المپیک 2024 اعلام آمادگی کنیم این اتفاق به احیای اقتصاد محلی کمک زیادی می‌کند. وی افزود: این میزبانی همچنین باعث رشد متوازن در سطح استان گانگ‌وون می‌شود، به همان میزان که المپیک زمستانی پیونگ‌چانگ انجام داده و به ارتقاء سطح کشور کمک کرد. انتهای پیام/س کره جنوبی المپیک جوانان پارالمپیک .

..


کد خبر : 966610  |  خبرگزاری فارس

پربیننده ترین خبرها

آخرین عکسهای خبری