×
پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸
۲۲ ۱۳۹۸/۷/۱۷ ۲۰:۵۳

شورای فرهنگ عمومی در حوزه های آسیب های اجتماعی ورود پیدا کند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از شیراز، «سید عباس صالحی»، امروز (چهارشنبه 17 مهر) در شورای فرهنگ عمومی فارس با اشاره به اینکه این استان امتداد تاریخی وسیعی دارد، گفت: این استان قبل از تمدن اسلامی و همراه با اسلام و تکاپوهای سلمان فارسی (س) برای یافتن نورکامل همواره در قله بوده است و بعد از آن حضور امامزادگان مکرم (ع) و حضور علما و مفاخر در این استان مایه ابتهاج را فراهم کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه وقتی ما به امروز و به آنچه که در یک سال و نیم گذشته نگاه می کنیم، در می یابیم، که چقدر پبشرفت کرده ایم، اضافه کرد: در این یک سال و نیم ما قوی تر شدیم و دشمن ضعیف تر شد. وی با اشاره به اینکه علی رغم اینکه این فشار حداکثری در قالب های بسیار پیچیده، متنوع و متکثر توانستیم این پیشرفت را شاهد باشیم، اظهارداشت: تحریم های کینه توزانه و کودکانه یکی از قوای نظامی کشور، یعنی سپاه و محدود کردن تیم دیپلماسی نشان از ضعف دشمن دارد.

صالحی با تاکید بر اینکه در سوریه وضع ما مشخص تر شده است و در یمن هم جریان رقیب هم ضعیف تر شده که این ضعف را از قتل قاشخقچی و تا آرمکو شاهد هستیم، اضافه کرد: شرایط امروز در رژیم صهیونیستی نشان از ضعف آنان دارد. وی با اشاره به اینکه بحث امنیتی خودمان با پهباد ها نشان دادیم که چقدر توانایی داریم، افزود: حضور رئیس جمهور در سازمان ملل، یک حضور مقتدرانه و نماد عزت ایرانی بود در حالی که به شدت مسیر ایران در فضای سازمان ملل با توطئه همه جانبه آمریکایی – عبری و عربی مرتجع همراه بود و می خواستند ایران را در سازمان ملل دچار انزوا کنند.

صالحی با اشاره به اینکه همان لحظه ورود دکتر روحانی بیانیه سه گانه اروپایی در خصوص حمله ایران به آرمکو شکل گرفت و وضع را به سمتی بردند که محکومیت ابران را در فضای عمومی و رسانه ای داشته باشند، اما سخنرانی ها و رفتار دیپلماتیک باعث شد در آن سه روز آرمکو به حاشیه کشیده شود و ایران به انزوا کشیده نشد، یادآور شد: تمام ملاقات ها در هتل اقامت ایران شکل گرفت به گونه ای که رهبران کشورهای دیگر برای دیدن رئیس جمهور ما صف می کشیدند.

وی با اشاره به اینکه شرایط حضور ایران، شرایط عزیزانه و مقتدرانه بود، در حوزه سیاسی و امنیتی ایران مقتدرتر و رقبا ضعیف تر شدند، افزود: در حوزه های اقتصادی، طبعا مشکلات کم نیست، امروز هم شرایط حنگ اقتصادی عظیم در کشور حاکم است اما شرایط امروز بعد از یک و سال و نیم گذشته دگرکون شده و کمبود در ایران حس نمی شود که از عنایت الهی، رهبری مقام معظم رهبری و همت دولتمردان است که باعث شد تا وضعیت تثبیت شود.

صالحی با یادآوری این مطلب که توقع دشمن این بود که کشور به تورم چند رقمی برسد و برداشت نظریه پردازان اقتصادی این بود که ایران به این مشکل برخورد کند، اضافه کرد: تابستان امسال یک و هشت دهم نسبت به مدت مشابه کاهش بیکاری را شاهد بودیم و 850 هزار اشتغال شکل گرفت و از رقم سه میلون نفر همیشه بیکار، کاهش یافت.

وی با یادآوری این مطلب که شرایط امروز کشور با آنچه که فکر می کردند، متفاوت است و تاکید کرد: در روند رتبه تولید علم هم مسیر پیشرفت در حال طی شدن است و از یک شرایط تهدید کننده که برای نظام بود عبور کردیم البته ایمن نیست، مسیر توطئه ها و دشمنی ها پایان پیدا نمی کند اما از پیچ بزرگ عبور کردیم. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید رقابت ها نباید به انسجام اجتماعی صدمه بزند، افزود: شورای فرهنگ عمومی یک شبکه قرارگاهی مویرگی برای حوزه های فرهنگی و اجتماعی کشور است که هم در حوزه برنامه.

.....


کد خبر : 969374  |  شبستان