×
دوشنبه، ۲۷ آبان ۱۳۹۸
۳۶ ۱۳۹۸/۷/۲۴ ۰۵:۱۸

دستگیری بیش از ۷۰۰۰ قاچاقچی در همدان

آفتاب‌‌نیوز : سرهنگ هادی قزوینه روز سه شنبه در نشست اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر همدان اظهار داشت: با تلاش کمیته مقابله با عرضه استان همدان، در حوزه اطلاعاتی، عملیاتی و قضایی در بسته ای روبروی کمیته مقابله ایجاد نشده و همکاری نهادهای مسئول با این کمیته مطلوب است.وی افزود: ۷۷۸ طرح موضوعی در حوزه مبارزه با موادمخدر با محوریت پاکسازی نقاط آلوده و جمع آوری خرده فروشان و معتادان متجاهر اجرا شده که ۴۹۶ طرح از این تعداد شامل جمع آوری معتادان و برخورد با خرده فروشان است.


رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان همدان اضافه کرد: همچنین با توجه به موقعیت جغرافیایی استان همدان ۲۵۲ طرح در جاده های مواصلاتی اجرا و ۳۰ طرح مقابله با کشت شاهدانه و خشخاش عملیاتی شد.سرهنگ قزوینه گفت: مجموع عملیات هایی که در حوزه مواد مخدر توسط تمامی دستگاه های انتظامی و اطلاعاتی در سالجاری صورت گرفته ۶ هزار و ۶۹۲ عملیات بوده که با رشد ۱۹ درصدی در این حوزه مواجه هستیم.

وی ادامه داد: ۲۲ عملیات مشترک فرا استانی انجام دادیم که این عملیات ها یک رویکرد پیش دستانه برای ضربه زدن به شبکه ها و باندهای فعال در خارج از استان است.رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان همدان توقیف ۵۸ دستگاه خودرو ، ۲۷ دستگاه موتورسیکلت و کشف ۱۰ قبضه اسلحه جنگی را از دیگر فعالیت های صورت گرفته در این حوزه برشمرد.

سرهنگ قزوینه ادامه داد: از ابتدای سالجاری تا ۲۲ مهر امسال ۴۸ باند تهیه و توزیع موادمخدر در استان منهدم و سه تن و ۳۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف شده است.وی افزود: بیشترین میزان کشفیات شامل تریاک با یک هزار ۳۰۰ کیلوگرم، گل با حدود یک تن، هرویین ۱۰۳ کیلوگرم و شیشه ۳۵ کیلوگرم است.رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان همدان تاکید کرد: گل به عنوان تهدید جدید جای خود را در بازار مصرف، تهیه و توزیع باز کرده است و کشف حدود یک تن گل زنگ خطر جدی است.

.سرهنگ قزوینه اضافه کرد: قاچاق و جابجایی گل روند رو به رشدی داشته است اما با این وجود در همدان کشت این نوع ماده روانگردان را نداشتیم. ..


کد خبر : 994056  |  آفتاب نیوز

پربیننده ترین خبرها

آخرین عکسهای خبری