×
پنج‌شنبه، ۳۰ آبان ۱۳۹۸
۶۲ ۱۳۹۸/۷/۲۴ ۰۵:۲۸

ماجرای پوشش نامتعارف بازیگران زن/ احمد سالک: رئیس صداوسیما اقدام کند وزیر ارشاد پاسخ دهد

- اخبار فرهنگی - به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، این روزها هنرمندان روی فرش قرمز با لباس‌های آنچنانی و نامتعارف، خودنمایی می‌کنند و دیگر خبری از نمایش قدرت‌ هنری‌شان جلوی دوربین نیست. فرش قرمزی که گاه و بی‌گاه به بهانه‌های مختلف فلان جشنواره خصوصی و فیلم خاص فلان کارگردان و بازیگر اتفاق می‌افتد و عکاسان اینستاگرامی هم در صحنه حضور دارند؛ یک عکسی شکار می‌شود و صفحات مجازی را معطوف خودش می‌کند.


امروز فارغ از اظهارنظرهای غیرتخصصی، سلبریتی‌ها موجی جدید از جنس خودنمایی با لباس و آرایش نامتعارف را در دستور کار خودشان قرار داده‌اند تا از این طریق به چشم مخاطب بیایند. این پدیده شوم سلبریتی‌ها سوغات شوم شبکه‌های اجتماعی و البته سینمای غرب است که هر از چند گاهی یک رفتار عجیب و غریب را به منصه ظهور می‌رساند؛ یک جایی جان یک طلبه را می‌گیرد، یک جایی اذهان عمومی را مشوش می‌کند و جایی هم باعث ترویج فساد در جامعه می‌شود.

بعد از انتشار عکسی مربوط به یکی از چهره‌های معروف سینما و تلویزیون، انتقادات فراوانی به این رویه حضور بازیگران زن در اکران‌های خصوصی انجام شد و رسانه‌ها خواستار پاسخگویی وزیر ارشاد به این نوع رفتارهای هنجارشکنانه شدند اما هیچ پاسخی از سوی وزارت ارشاد اتفاق نیفتاد و فقط به یک گزارش خبری و رسانه‌ای تلویزیونی‌ها بسنده شد.


اخباری مبنی بر این که قرار است عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مجلس برود و در این باره پاسخ‌های لازم را بدهد، منتشر شده است.
حجت‌الاسلام احمد سالک نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی درباره این موضوع به خبرنگار خبرگزاری تسنیم، گفت: نقش اساسی خانم‌‌ها در انقلاب اسلامی نقش بسیار بلند و بزرگی است هم قبل انقلاب و هم بعد از پیروزی انقلاب اسلامی این مسئله یکی از برگ‌های زرین انقلاب اسلامی بوده و هست.

این اتفاق همیشه با رعایت حجاب و عفاف و حیای بانوان ما انجام شده و شاهد کشتار این خانم‌ها در میدان ژاله تهران هم بودیم که بعدها نامش را میدان شهدا گذاشتند؛ به همین‌خاطر ما همیشه نقش زن‌های انقلابی و محجبه را در انقلاب اسلامی نقش فوق‌العاده‌ای می‌دانیم.وی با اشاره به اینکه استکبار درصدد سواستفاده از زن‌ها به عنوان ابزاری در عرصه اقتصادی و سیاسی برآمده است، تأکید کرد: استکبار به دنبال موفقیت‌های پی در پی انقلاب اسلامی به این فکر افتاد نحوه مواجهه و رفتار دیگر جوامع با زن‌ها را که از آن‌ها به عنوان ابزار جنسی، اقتصادی و سیاسی بهره می‌برند ادر ایران با پوشش شعارها و سناریوهایی ایجاد کند.

نمونه‌هایی هم از این نوع رفتارهای استکبارگونه‌شان در تاریخ به جا مانده که به جریان آندلس و حتی جریانات لیبرالیستی و فمینیستی برمی‌گردد.
سالک افزود:اخیراً شاهد آثاری از تفکرات لیبرالیستی و فمینیستی در حرکت‌های اجتماعی هستیم.وی با اشاره به اینکه برخی از بازیگران سینما و صداوسیما هم با کشف حجاب و خودنمایی به گسترش و توسعه اهداف شوم استکبار در مقوله اشاعه بی‌حجابی و بی‌عفتی در جامعه ایران دامن می‌زنند، گفت: دشمنان ما در شرایط کنونی برای گسترش بی‌حجابی در کشور به کمک اندیشه‌های لیبرالیستی به دنبال تحقق آن هستند؛ مثلاً در قضیه اصفهان در نقاط مختلفی مثل پل خواجو، چهار باغ و .

....حرکت‌های ناموزونی.....


کد خبر : 994071  |  تسنیم
در خبرها

پربیننده ترین خبرها

آخرین عکسهای خبری