×
پنج‌شنبه، ۳۰ آبان ۱۳۹۸
۶۳ ۱۳۹۸/۷/۲۴ ۰۶:۲۹

دلنوشته اربعین| «تا چند روز دیگر پیر پاک‌سرشت روشندل قدم به خاک کربلا می‌گذارد...»

- اخبار فرهنگی - به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، "مهشید جعفریان" هنرمند خوشنویس، عضو انجمن خوشنویسان کشور و حلقه مهربانی، در آستانه اربعین حسینی دلنوشته‌ای را به شوق حضرت سیدالشهدا(ع) نگاشته و به صورت اختصاصی در اختیار خبرگزاری تسنیم قرار داده است.متن این دلنوشته بدین شرح است: .

.. و تا چند روز دیگر، پیرِ پاک‌سرشتِ روشندل، قدم به خاک کربلا می‌گذارد...عصا زنان به سمت فرات می‌روددست در آب می‌زندخنکای آب را لمس می‌کندفرات شنیده‌ها را به یادش می‌آوردمی‌داند که این آب هنوز تشنه استتشنه لب و دهانیتشنه نای و گلوگاهی...در آب می‌شودغسل می‌کند.

.. غسل زیارت...شاید پیرمرد می‌گریدحتم دارم که او می‌گرید...آب فرات و اشک‌هایش در هم آمیخته‌اند...بیرون که بیاید، لباسی دیگر تن می‌کندچیزی شبیه احرام،با تنی خوشبو، ذکری بر لب، و اشتیاقی بلاوصف، به سوی قبر گام برمی‌دارد...به زیارت آمده اما چشم‌هایش نمی‌بینندچهل روز است که فقط شنیدهچهل روز است که قرار نداردچهل روز است که چشمانش از اشک خشک نشدهبه جای گام‌های خودش، گام‌های استوار علی را می‌بیند، گام‌های شب تا صبح عباس بر در خیمه، گام‌های زینب از خیمه تا.

..به نزدیک قبر می‌رسددلش می‌خواست به جای قبر، به نزدیکی قدوم محبوبش می‌رسید، به پایش می‌افتاد، پاهایش را می‌بوسید...اما چه کند؟هر چه پیشتر می‌رود، از یادآوری روایت‌ها که شنیده است، برافروخته تر می‌شود....بر خاک می‌افتدبه عطیه می‌گوید: دستم را روی قبر بگذار! می‌گذارد.

..دستش بر خاک کربلا می‌نشیند، از پس گرمای خاک، حضوری گرم‌تر را احساس می‌کند...از هوش می‌رود...به هوش که می‌آید، سه مرتبه صدا می‌زند: یاحســــین!و گویی که دلگیر می‌شود از آنکه صدای پاسخ محبوب را نمی‌شنود، به خود نهیب می‌زند:پاسخ از که می‌خواهی پیرمرد؟او که به خون آغشته و سر از بدنش جدا افتاده؟و بعد می‌گریدبسیار می‌گرید.

..سیاهی کاروانی از دور دیده می‌شود...گویی مسافران شام به خانه باز می‌گردند و گذارشان از کربلاست...سلام و صلوات خداوند، بر جابر ابن عبدالله انصاری!دلنوشته اربعین|نام «حسین(ع)» نقطه اشتراک همه دل‌های عاشق استافشاگری "عکاس اسپانیایی" اربعین از جریان‌سازی دروغین غربی‌ها علیه ایرانپوستر اربعینی جدید پایگاه اطلاع‌رسانی مقام معظم رهبری منتشر شد+عکسموشن‌گرافیک|«بگو حکایت مستی که چای می‌نوشد.

...»+فیلمدلنوشته اربعین|«با مرکّب عشق می‌نگارم؛ حُبّ الحسین وسیلة السعداء...»نابودی رژیم صهیونیستی در گذرگاه اربعین به روایت اینفوگرافیک انتهای پیام/..


کد خبر : 994182  |  تسنیم

اخبار مرتبط

در خبرها

پربیننده ترین خبرها

آخرین عکسهای خبری