×
پنج‌شنبه، ۳۰ آبان ۱۳۹۸
۴۰ ۱۳۹۸/۷/۲۴ ۰۶:۲۹

"نائب الشهید" به روایت آیت‌الله مصباح یزدی + فیلم

- اخبار فرهنگی - به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، رهبر معظم انقلاب فرمودند «درسی که اربعین به ما می‌دهد این است که باید یاد حقیقت و خاطره شهادت را در مقابل طوفان تبلیغات دشمن زنده نگهداشت» در جای دیگری نیز فرمودند «با این ستاره‌ها (شهدا) می‌توان راه را پیدا کرد.

» طبق فرمایش معظم‌له، چراغ راه ما در عبور از فتنه‌های آخرالزمانی همراهی و رفاقت با شهدا است. این رفاقت و همراهی، شناخت مرام و سیره شهید، انس و الفت با شهید و در نهایت شباهت و مانند شهید شدن را به‌دنبال خواهد داشت.طرح زیارت به‌نیابت از شهیدان که چندسالی است در جریان پیاده‌روی عظیم اربعین فراگیر شده است.

در سال‌های گذشته این سنت حسنه در قالب طرح "نائب‌الشهید" و با شعار "هر زائر به‌نیابت از یک شهید" در ایام اربعین حسینی(ع) عملی شد و در اربعین امسال نیز این طرح به‌همت شبکه فعالان جهاد و شهادت (وارثون) و مرکز همیشگی فرزندان شاهد و همراهی کمیته فرهنگی ــ آموزشی ستاد مرکزی اربعین و بسیاری از فعالان اربعین حسینی اجرا و به‌عنوان سنت حسنه‌ای در این پیاده‌روی عظیم نهادینه خواهد شد.

نائب‌الشهید در اربعین به‌روایت "میثم مطیعی" + فیلمآیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام‌خمینی (ره) درباره اجرای این طرح گفت: به یاد دارم وقتی بچه بودیم در مجالس وعظ و دعا، یکی از دعاهای شایع این بود که خدایا راه زیارت کربلا را باز کن، بسیار سعادت بزرگی است شرایطی که فراهم شده تا کاروان‌ها بتوانند به سمت کربلا حرکت کنند، با زبان ذکر امام یا حسین بگویند و با پا هم حرکت کنند .

...ادامه سخنان آیت‌الله مصباح یزدی را در فیلم زیر ببینید.
انتهای پیام/..


کد خبر : 994183  |  تسنیم
در خبرها

پربیننده ترین خبرها

آخرین عکسهای خبری