×
پنج‌شنبه، ۳۰ آبان ۱۳۹۸
۶۰ ۱۳۹۸/۷/۲۴ ۰۷:۱۹

ورزشکاران پارالمپیکی الگوی مناسبی برای مردم جامعه هستند/ نگاه ترحم‌آمیز به ورزش معلولین از بین رفته است

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ سیامند رحمان، پاراوزنه‌بردار طلایی تیم ملی ایران، در گفتگو با خبرنگار برنا درخصوص روز جهانی پارالمپیک بیان کرد: امروزه ما در رقابت‌های پارالمپیک و پارآسیایی ورزشکاران و قهرمانان بسیار خوبی داریم و آن‌ها برای تمام ورزشکارانی که زیر پرچم کمیته ملی پارالمپیک فعالیت می‌کنند یا حتی برای کسانی که معلولیتی ندارند، الگوی بسیار خوبی شدند.

به نظر من وجود پارالمپیک تاثیرات بسیار مطلوبی در دنیا داشته است.وی افزود: الان در کل دنیا پارالمپیک و المپیک با یکدیگر برابر هستند، در واقع این‌ها به صلح جهانی کمک می‌کنند و یک روش برای دوستی در کل دنیا محسوب می‌شود. به نوعی این موضوع آن نگاه ترحم‌آمیز نسبت به معلولین تغییر داده است.

رحمان اظهار داشت: وجود رویدادهای بزرگی مانند پارالمپیک از نظر روحی و روانی نیز روی ورزشکاران پارالمپیکی تاثیر بسیار مثبتی نیز داشته است. جایی برای ترحم نسبت به ورزشکارانی که در سطح جهان فعالیت می‌کنند و همه آن‌ها را می‌شناسند، وجود ندارد و تمام آن افتخارآفرینی است.پاراوزنه‌بردار طلایی تیم ملی ایران در پایان گفت: پارالمپیک 2020 توکیو نزدیک است و امیدوارم همه بچه‌ها دعا کنند تا همه بتوانیم بدون هیچ دغدغه‌ای تلاش کنیم و راه خود ادامه دهیم تا ان‌شاءالله بتوانیم برای کشورمان افتخار کسب کنیم.

فعالیت جانبازان و معلولین نه فقط در عرصه ورزش، بلکه در همه زمینه‌ها سختی‌های زیادی دارد. خداراشکر من در حوزه ورزشی فعالیت کردم و به جایگاه‌های خوبی رسیدم، امیدوارم جوانان کشورم هم به ورزش رو بیاورند. چون ورزش در کل و نه فقط در بخش حرفه‌ای برای هر انسانی واقعا خوب است، فرقی ندارد به صورت حرفه‌ای باشد یا همگانی.

. ..


کد خبر : 994229  |  خبرگزاری برنا
در خبرها

پربیننده ترین خبرها

آخرین عکسهای خبری